LUDI POČETAK BOXING DAYA / Tottenham gubio 0:2 pa spasio bod na gostovanju kod Brendforda. Kane postavio rekord, Perišić odigrao cijelu utakmicu

Tottenham se spasio poraza u završnici utakmice

26.12.2022.
15:31

U prvom susretu 17. kola engleskog nogometnog prvenstva Brentford i Tottenham su odigrali 2-2, a za londonski sastav je cijeli susret odigrao hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

NEZAUSTAVLJIV JE /

Ivan Perišić povukao neočekivan potez i bacio Engleze u trans: 'On je stroj, ultimativni profesionalac...'

Već uobičajeno, Englezi na Štefanje igraju utakmice. Tradicija nije prekinuta niti ove godine, premda je Svjetsko prvenstvu u Katru završilo prije tek nešto više od tjedana dana.

Prvi su na teren na "Boxing Day" izašli nogometaši Brentforda i Tottenhama. Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj je domaćin poveo 2-0, no Spursi su uspjeli izjednačiti.

Počelo je loše za goste iz Londona. U 15. minuti Brentford je poveo golom Vitalyja Janelta, da bi u 54. minuti Ivan Toney zabio za 2-0. Smanjio je Harry Kane u 65. minuti postigavši svoj deseti "Boxing Day" gol postavši time novi rekorder.

Rekorder 'Štefanja'

Do sada su Kane i Robbie Fowler dijelili prvo mjesto sa po devet golova postignutih na "Štefanje". Robbie Keane Alan Shearer zabili su po osam, a Thierry Henry sedam golova.

Samo šest minuta nakon Kanea, gol za Tottenham zabio je i Pierre-Emile Hojbjerg izjednačivši na 2-2. Kane je u 84. minuti mogao zabiti i za vodstvo Spursa, no pogodio je vratnicu.

Za Tottenham je cijeli susret igrao hrvatski reprezentativac Ivan Perišić i to samo devet dana nakon utakmice za broncu na Svjetskom prvenstvu u Katru.

Perišić je na World Cupu nastupio u svih sedam susreta hrvatske reprezentacije upisavši 670 minuta. Samo su tri igrača (Lionel Messi, Nicolas Otamendi i Joško Gvardiol) sakupila više minuta na turniru. Međutim, to nije spriječilo igrača "Vatrenih" da samo devet dana nakon njegovog posljednjeg nastupa na Svjetskom prvenstvu, bude u sastavu Tottenhama.

Kasnije se sastaju Crystal Palace - Fulham, Everton - Wolverhampton, Leicester City - Newcastle United, Southampton - Brighton, Aston Villa - Liverpool, te Arsenal - West Ham United.

U utorak igraju Chelsea i Bournemouth, te Manchester United - Nottingham Forest, dok će u srijedu snage odmjeriti Leeds i Manchester City.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 37 bodova, Manchester City ima 32, a Newcastle United i Tottenham po 30 bodova. Brentford je deveti sa 20 bodova.