GAF KOJI JE GLASNO ODJEKNUO / Talijani žive u prošlosti, misle da je na Dinamovom grbu petokraka

Gazetta je taj vizual koristila sva tri puta kada je objabila da je Dinamo zabio gol

5.11.2021.
9:14
Marko Lukunic/PIXSELL

U susretu 4. kola H skupine Europske lige Dinamo je na stadionu Maksimir pred 7.800 gledatelja pobijedio Rapid s 3-1 vrativši se na drugo mjesto ljestvice.

NIJE IM BAŠ SVEJEDNO /

Evo što austrijski mediji pišu nakon što je Dinamo uvjerljivo slavio protiv Rapida

Dinamo je ovom pobjedom uzvratio austrijskom sastavu za poraz u Beču (1-2) u prošlom kolu, ali i napravio važan korak prema osvajanju jedne od prve dvije pozicije u skupini.

Rapid je poveo već u osmoj minuti golom Christopha Knasmullnera, no "Modri" su do kraja poluvremena okrenuli rezultat golovima Brune Petkovića (13) i Komnena Andrića (34). Pobjedu Dinama potvrdio je Josip Šutalo (83).

Utakmicu je pratila i talijanska Gazzetta dello Sport, koja je pritom napravila veliki gaf.

Gazetta je, naime, na Twitteru objavila da je Dinamo zabio pogodak i to popratila grbom dinama s petokrakom. Takav grb zagrebački klub ne koristi već preko 30 godina.

Takav vizual Gazzetta je koristila za sva tri pogotka koja je Dinamo zabio.

Dinamo je ovaj grb prestao koristiti 1990. godine.