VELIKA VEČER NA PARKU PRINČEVA: / Čudesni PSG razbio Bayern, Neymar, Cavani i Mbappe poigrali se s Bavarcima

Spektakularnu utakmicu na Parku prinčeva u drugom kolu Lige prvaka odigrali su PSG i Bayern.

27.9.2017.
22:44
Screenshot

PSG je u derbiju večeri 'razbio' Bayern 3-0 potvrdivši kako će biti jedan od glavnih kandidata za europski tron. Bavarce je uništio sjajni napadački trio Neymar - Cavani - Mbappe.

POSTIGNUTO 25 GOLOVA: /

Manchester United vrlo uvjerljiv, Basel još raspucaniji, Barcelona minimalno

Cavani u 31. i Neymar u 63. minuti su postigli golove, dok je Mbappe upisao dvije asistencije.

Francuski doprvak furiozno je otvorio susret. Igrala se druga minuta kada je Neymar prošao tri suparnika po lijevoj strani, krenuo prema sredini i uposlio Alvesa, koji je zabio kroz noge Svena Ulreicha. Nakon primljenog pogotka Bavarci su imali tri lijepe prilike za izjednačenje.

U 12. minuti je loše reagirao Thomas Muller, u 19. minuti je Alphonse Areola sjajno zaustavio udarac Javia Martineza, a u 22. minuti slabo je pucao i Robert Lewandowski.

Kazna je stigla u 31. minute nakon brze kontre koju je realizirao Cavani sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika PSG je razriješio u 63. minuti kada se među strijelce upisao i Neymar.

Bayernu je ovo bilo četvrto gostovanje u Parizu i četvrti poraz uz razliku pogodaka 1-9.

Također Nijemci su izjednačili najveći poraz u grupnoj fazi Lige prvaka. Šestoh ožujka 2001 izgubili su od Lyona istim rezultatom.

U drugom susretu iz ove skupine Celtic je u Bruxellesu pobijedio Anderlecht 3-0 ostvarivši prvu europsku pobjedu na posljednjih 17 gostovanja.

PSG - BAYERN 3:0

(Anderlecht - Celtic 0:3) (Atletico Madrid - Chelsea 1:2) (Basel - Benfica 5:0) (CSKA Moskva - Manchester United 1:4) (Juventus - Olympiakos 2:0) (Sporting - Barcelona 0:1)

PSG: Areola - Alves, Thiago Silva, Marquinhos, Kurzawa - Verratti, Thiago Motta, Rabiot - Mbappe, Cavani, Neymar.

Bayern: Ulreich - Kimmich, Süle, Martinez, Alaba - Vidal, Tolisso - Müller, Thiago, James - Lewandowski.

Kraj

89' Draxler je ušao umjesto Verrattija.

88' Coman je tukao dobro, ali Areola je opet bio spreman.

86' Motta je izašao, Lo Celso je ušao u igru.

78' Mbappe je uz ovacije izašao iz igre, ušao je Di Maria.

71' Nova prilika za PSG. Alves je dobio loptu na desnoj strani, dvojio je što će napraviti, pucati ili ubaciti, pa je napravio nešto između te je lopta završila kraj gola.

67' Vidal je dao gol, ali je suđeno zaleđe.

63' GOOL Nakon nekoliko izvrsnih prilika i Neymar je napokon zabio pogodak.

60' Neymar he tukao iz slobodnog udarca, Ulreich ipak nije imao previše posla jer je udarac bio preslab.

59' Mbappe je odlično poslao za Cavanija, u zadnji tren Martinez je izbio ispred Urugvajca.

57' Zaprjietio je Bayern preko Rudyja, a potom i Comana, ali lopta večeras ne služi dobro Bavarce.

54' Novi pokušaj Neymara. Tukao je s vrha 16-erca, međutim samo pored gola.

50' Prvi ozbiljan pokušaj u nastavku. Martinez je tukao, Silva je skinuo s gol crte. Odmah potom na drugoj strani Neymar je bio u 100 postotnoj prilici, ali je njegov udarac završio kraj gola.

46' Coman i Rudy ušli su umjesto Rodrigueza i Tolissa.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' Vidal je srušio Neymara s leđa i zaradio žuti karton. Slobodan udarac je bio za PSG, a izveo ga je Alves. Pogodio je živi zid.

37' Cavani je pucao po sredini golaali je vratar sjajno obranio.

31' GOOL Mbappe je pronašao Cavanija na vrhu 16-erca, Urugvajac je prekrasnim udarcem poslao loptu u gornji lijevi vratarev kut.

31' James je bio u sjajnoj situaciji, ali je njegov udarac s 20-ak metara bio preslab.

27' Mbappe je povukao, Neymar mu se otvarao na lijevoj, a Cavani na desnoj strani, odigrao je za Urugvaca, ali je njegov udarac otišao pokraj gola.

22' Neymar je bio u izglednoj prilici. Krenuo je Brazilac prema vratima Bayerna, bila je to dosta izgleda prilika, no lopta mu je na kraju pobjegla.

19' Bayern sve više kontrolira utakmicu. Javi Martinze opasno je tukao s vrha 16-erca, Areola je sjajno regirao i izbio u korner.

13' Dani Alves je od sezone 2012/2013 u Ligi prvaka zabio sedam golova i namjestio još 12. Više nego bilo koji branič.

12' Bayern ima 57 posto posjeda lopte, ali još nisu napravili ozbiljnu šansu.

2' GOOL PSG je poveo na samom startu. Neymar je sve napravio na lijevoj strani te je ubacio na drugu, a tamo se našao Dani Alves.

1' Počela je utakmica.

20:43 - Robben i Ribery ostali su na klupi.

20:22 - Ivan Rakitić u početnom je sastavu Barcelone.