MODRIĆ DEBITIRAO S DESETKOM: / United srušio Real nakon jednih od najgorih raspucavanja penala ikad

Nogometaši Manchester Uniteda slavili su nakon jedanaesteraca protiv Real Madrida u prijateljskoj utakmici odigranoj na stadionu u Santa Clari pred 65,109 gledatelja.

24.7.2017.
8:23

Utakmica je u regularnom dijelu završila 1-1. Bio je ovo, inače, prvi susret u kojem je hrvatski reprezentativac Luka Modrić nosio dres s brojem deset i bio kreator igre Reala, vođa momčadi na terenu uz kapetana Sergija Ramosa.

"Desetku" je Modrić, prije nekoliko dana, naslijedio od Jamesa Rodrigueza i tako započeo svoju novu igračku eru u Realu s brojem kojeg su nosili velikani ovog klupa poput Michaela Laudrupa, Clarencea Seedorfa, Luisa Figa, Robinha, Wesleyja Sneijdera, Lassane Diarre, Mesuta Özila i Jamesa Rodrigueza. Prije njih u to društvo spadaju velikani poput Puskasa, Netzera, Hagija i našeg Prosinečkog.

BESKOMPROMISNO, BAHATO, PRKOSNO: Mlada zvijezda Uniteda brutalno uništila Luku Modrića i još dvojicu igrača Reala

Crveni vragovi poveli su u prvoj minuti sudačke nadoknade. Anthony Martial sjajno je prošao lijevom stranom u ubacio savršeno za Jessea Lingarda.

Madriđani su do izjednačenja došli u 68. minuti. Theo Hernandez sjurio se u kazneni prostor, a Victor Lindelof je neoprezno startao. S bijele točke pogodio je Casemiro.

Nakon 90. minuta pristupilo se izvođenju jedanasteraca, u koji će biti upamćeni kao jedni od najgorih ikad. Sedam od deset ih nije završilo u mreži.

Tek je peti izvođač po redu Mkhitaryan uspio dati gol. Kovačićev udarac obranio je De Gea.

Luka Modrić započeo je susret,te je zamijenjen na poluvremnu kada je Zidane odlučio promijeniti svih 11 igrača.

Manchester United: Romero (De Gea 46), Fosu-Mensah (Blind 46), Bailly (Lindelof 46), Jones (Smalling 46), Darmian (Valencia 78), Carrick (Herrera 46 (McTominay 51)), Fellaini, Pereira (Pogba 46), Lingard (Mkhitaryan 46), Martial, Rashford (Lukaku 46).

Real Madrid: Navas, Carvajal, Varane, Marcelo, Nacho, Isco, Kroos, Modrić, Benzema, Bale, Vazquez.

Klupa: : Tejero, Gomez, Casilla, Franchu, Hakimi, Mayoral, Zidane, Quezada, Kovačić, Hernandez.