POD POVEĆALOM / Rujevica je 'proključala' kada se ovo dogodilo: Sudački ekspert komentirao crveni karton za igrača Rijeke u derbiju s Dinamom

Dinamo se pobjedom na Rujevici približio obrani naslova prvaka

11.4.2022.
21:36
Nel Pavletic Goricki/PIXSELL

Zagrebački Dinamo napravio je veliki korak prema obrani naslova prvaka Hrvatske pobijedivši na gostovanju kod Rijeke s 2-1 (0-1) u derbiju 30. kola Prve HNL.

OVO ZASLUŽUJE DUBOKI NAKLON /

Nogometaši Rijeke na travnjak izašli s 11 pasa, prekrasnom gestom podržali hvalevrijednu akciju

Riječani su poveli već u 6. minuti golom Adama Gnezde Čerina. Dinamo je do pobjede došao preokretom u drugom poluvremenu. U 79. minuti izjednačio je azerbajdžanski reprezentativac Mahir Emreli, a u 86. minuti pobjedu Zagrepčanima donio je Dinamov kapetan Arijan Ademi.

Riječani su kraj utakmice dočekali s desetoricom igrača, jer je u četvrtoj minuti sučevog dodatka zbog namjernog udaranja laktom izravan crveni karton dobio Anton Krešić.

HRT-ov sudački ekspert Mario Strahonja u emisiji Stadion analizirao je taj crveni karton i sveukupno suđenje glavnog suca Marija Zebeca za koje je rekao da "nije bilo loše" te izdvojio tri situacije.

Prva je iz 39. minute kada je igrač Dinama pao u protivničkom šesnaestercu za što Strahonja kaže da je bila riječ o "nogometno prihvatljivim kontaktima, ni riječi o prekršaju."

Potom je progovorio o sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je igra prekinuta u trenutku dok je igrač Rijeke kretao u kontru. Niti tu nije bila riječ o grešci.

Mario Strahonja

"Nadoknada je trebala biti tri minute, sudac mora sačekati kraj napada jer se korner izveo oko 2.45, no čim se situacija okrene i napad završi tu je kraj", rekao je Strahonja.