DEBAKL UNITEDA: / Van Gaala sredili Balkanci!

Dan nakon Božića, popularno Štefanje, rezerviran je za 'Boxing Day' u Premier ligi, a već prva utakmica dana donijela je senzaciju. Stoke City je s 2:0 sredio Manchester United,

26.12.2015.
15:40
AFP, JOHN MACDOUGALL

Kiksevi Manchester Uniteda više nisu novost, ali družina s Old Trafforda već mjesec dana u Premiershipu ne zna za pobjedu. Nakon dva neodlučena rezultata, nanizali su tri poraza, a posljednji je ove subote stigao od Stoke Cityja. Balkanska družina je krivac i to srpski Španjolac Bojan Krkić, kao i Marko Arnautović. Prvo je bivši igrač Barcelone zabio u 19. minuti za 1:0 nakon kardinalne pogreške Depaya, da bi Srbin iz Austrije poentirao sedam minuta kasnije.

Unitedov je posljednji put nanizao pet utakmica bez pobjede u Premiershipu već sad davne 1995. godine.

Ova utakmica mogla bi biti posljednja za Louisa Van Gaala na klupi Uniteda, navijači i mediji već odavno zazivaju njegovu smjenu. Nizozemcu se opasno njiše stolica, a očajni navijači zazivaju povratak legendarnoga Sir Alexa Fergusona.