Pogledajte čudesan gol koji je obišao svijet!

U pretposljednjoj utakmici 14. kola portugalske Primeire nogometaši Benfice i Porta podijelili su bodove na stadionu Luzu odigravši 2:2.

14.1.2013.
9:59

Zanimljivo, konačan rezultat derbija postavljen je u prvih 17 minuta utakmice! Goste je u vodstvo doveo branič Eliaquim Mangala udarcem glavom u 8. minuti, a samo dvije minute kasnije stvari je na početak vratio srbijanski reprezentativac Nemanja Matić snažnim udarcem nogom. Taj pogodak zavrtio se na mnogim TV postajama diljem svijeta, a na internetu je pravi hit. Pet minuta nakon toga gosti ponovno dolaze do vodstva, ovoga puta preko Kolumbijca Jacksona Martineza, koji je iskoristio pogrešku domaćeg vratara Artura Moraesa. No, kao i nešto ranije, Benfica ponovno dolazi do poravnanja dvije minute kasnije, ovoga puta preko Osvalda Gaitana, koji, kao i Martinez dvije minute ranije, koristi lošu rekaciju braniča Porta, te zabija za konačnih 2:2, ponavljamo, u 17. minuti prvog poluvremena! Promjena više nije bilo, pa je tako Benfica ostala vodeća na prvenstvenoj ljestvici s tri boda više od Porta, ali i utakmicom više. Prva pratnja Braga zaostaje ogromnih 10 bodova.