GLAVNA TEMA / Srpski mediji bruje o šokantnom porazu Vatrenih: 'Turci nokautirali Hrvate u Osijeku!'

Šokantan poraz Vatrenih glavna je tema u srpskim medijima, a piše se i o novom skandalu koji su izazvali navijači.

12.10.2023.
22:55
Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je u susretu D skupine kvalifikacija za EURO 2024. godine u Osijeku od Turske sa 0-1 propustivši veliku priliku približiti se na korak do europske smotre u Njemačkoj.

PONOVNO USTAŠLUK /

Novi skandal! Grupica navijača pjevala ustašku pjesmu, pa vikala: 'O Hrvatska, nezavisna država'

Pogodak odluke zabio je Baris Alper Yilmaz u 30. minuti nakon velike greške Dominika Livakovića.

Hrvatska je za ogled protiv izravnog suparnika za plasman na EURO bila oslabljena neigranjem Ivana Perišića, Mislava Oršića, Andreja Kramarića, Luke Ivanušeca, dok se Marko Livaja oprostio od reprezentacije.

Vojo donosi borilačke spektakle svakog mjeseca. 4.studeni - FNC 13 - Beograd. Prosinac - FNC 14 - Sarajevo. Svaki mjesec BKFC event na Voyo.

Koliko je Turska bila dominantna u prvom poluvremenu pokazuje i podatak od sedam turskih udaraca prema hrvatskim vratima pri čemu su četiri išla u okvir, dok su "Vatreni" prvi udarac u okvir suparničkog gola uputili u 45. minuti.

U nastavku susreta Hrvatska je bila daleko aktivnija, dok se Turska koncentrirala na kontre. U 90. minuti sudac Anthony Taylor je dosudio kazneni udarac za Hrvatsku zbog igranja rukom, ali ga je nakon VAR provjere ipak poništio.

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo.

Grupica navijača je na Opus Areni pjevala stihove ustaške budnice: "Korak ide za korakom, mlad ustaša pod barjakom. Boj se bije, bije, ustaški se barjak vije za slobodu i za dom, hrvatski dom."

"SKANDAL U OSIJEKU: Hrvatski navijači na utakmici protiv Turske pjevali ustaške pjesme", piše Kurir.

"Turci utišali Osijek i preuzeli čelo tabele: Yilmaz nanio Hrvatima povijesni poraz u kvalifikacijama za EURO", piše sportal.blic.

"Turci nokautirali Hrvate u Osijeku!", piše Informer.

"Turska šokirala Osijek – Hrvatska ugrozila svoje šanse za EURO!", piše b92.