12.9.2012.
0:00

Prva izbornička pobjeda Siniše Mihajlovića na klupi Srbije ostvarena je u velikom stilu. U Novom Sadu sa 6:1 je nadigran Wales, a kao kuriozitet istaknimo da su domaći svih šest pogodaka postigli lijevom nogom.

S tri je izmjene u odnosu na postavu iz Glasgowa krenuo Mihajlović. Umjesto Ninkovića, Mijailovića i Lazovića startali su Fejsa, Tadić i Marković, no glavna figura susreta bio je raspoloženi lijevi branič Manchester Cityja Aleksandar Kolarov.

Prvo je u 16. minuti iz slobodnog udarca preko živog zida pogodio za 1:0, a potom je osam minuta kasnije prodorom po lijevoj strani asistirao Tošiću za 2:0. Razigrane domaćina na kratko je prekinula najveća zvijezda Velšana Gareth Bale koji je poput Kolarova sjajno izvedenim slobodnim udarcem u 31. minuti matirao Stojkovića i smanjio na 2:1.

No, već u 39. minuti zabio je Đuričić, a posao su u drugih 45 minuta dovršili Tadić (55.), Ivanović (80.) i Sulejmani (90.), a osim odlične predstave Srbije treba reći i da ovakav Wales, s dva poraza na početku kvalifikacija, ipak ne izgleda tako opasno kako se činilo pred početak ciklusa.

U trećem srazu 2. kola skupine A, Škoti su još jednom na svom Hampden Parku odigrali 1:1, a ovaj puta su i drastično oštećeni nakon što je ponovljena snimka potvrdila kako je pogodak Makedonca Noveskog u 11. minuti postignut iz zaleđa. Borbeni domaćini do kraja prvog poluvremena uspjeli su poravnati preko Millera, no za eventualni potpuni preokret nije bilo snage.

Tako su nakon prva dva odigrana kola tri reprezentacije s po četiri osvojena boda. Očekivano redoslijed predvode Srbija, Belgija i Hrvatska (ovim redom zbog razlike pogodaka), a prema viđenom u petak i utorak za prepostaviti je da će upravo ove selekcije između sebe dijeliti pozicije koje vode na Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine.

Skupina B Bugarska – Armenija 1:0 (Milanov 43) Italija – Malta 2:0 (Destro 5, Peluso 90)

Skupina C Švedska – Kazahstan 2:0 (Elm 37, Berg 90) Austrija – Njemačka 1:2 (Junuzović 57 / Reus 44, Özil 52-11m)

Skupina D Rumunjska – Andora 4:0 (Torje 29, Lazar 44, Gaman 90+1, Maxim 90+3) Turska – Estonija 3:0 (Belözoglu 44, Bulut 60, Inan 75) Mađarska – Nizozemska 1:4 (Dzsudzsak 7-11m / Lens 3, 53, Martins Indi 19, Huntelaar 74)

Skupina E Cipar – Island 1:0 (Makridis 57) Norveška – Slovenija 2:1 (Henriksen 27, Riise 90-11m / Šuler 17) Švicarska – Albanija 2:0 (Shaqiri 23, Inler 68-11m)

Skupina F Izrael – Rusija 0:4 (Keržakov 7, 64, Kokorin 18, Fajzulin 77) Sjeverna Irska – Luksemburg 1:1 (Shiels 14 / Da Mota 87) Portugal – Azerbajdžan 3:0 (Varela 63, Helder Postiga 85, Bruno Alves 88)

Skupina G BiH – Latvija 4:1 (Misimović 12-11m, 54, Pjanić 44, Džeko 90 / Gorkšs 5) Slovačka – Lihtenštajn 2:0 (Sapara 36, Jakubko 78) Grčka – Litva 2:0 (Ninis 56, Mitroglou 71)

Skupina H San Marino – Crna Gora 0:6 ( Đorđević 24, Beqiraj 26, 51, Zverotić 69, Delibašić 78, 82) Poljska – Moldavija 2:0 (Blaszczykowski 33-11m, Wawrzyniak 81) Engleska – Ukrajina 1:1 (Lampard 87-11m / Konopljanka 39)

Skupina I Gruzija – Španjolska 0:1 (Soldado 87) Francuska – Bjelorusija 3:1 (Capoue 50, Jallet 69, Ribery 80 / Pucila 72)