OSTAJU BEZ TITULE? / Bayern u sve većim problemima: Gosti na Allianz Areni slavili nakon 16 godina i dodatno zakomplicirali borbu za naslov

Niz od 66 utakmica sa postignutim pogotkom na domaćem terenu sada je prekinut

21.1.2024.
17:31
PROFIMEDIA

Nogometaši minhenskog Bayerna poraženi su na Allianz Areni u sklopu 18. kola Bundeslige. Werder iz Bremena s minimalnih je 0-1 (0-0) srušio aktualnog prvaka koji se sada nalazi u sve većim problemima na prvenstvenoj ljestvici.

BILI SU BLIZU /

Nestvaran niz je stao: PSV nakon 17 pobjeda u nizu nije slavio, propustili su postaviti novi rekord

Već u 25. minuti Nijnmah je zatresao mrežu Bavaraca, ali taj je pogodak poništen intervencijom VAR tehnologije. Ipak, nikakva tehnologija nije mogla spasiti Bayern u 59. minuti kada je Weiser silovitim udarcem probušio Neuera i tako osigurao tri boda koje su gosti odnijeli na sjever Njemačke.

Ujedno je ovo bila i prva pobjeda Werdera na gostujućem terenu u tekućoj sezoni, ali i prvo slavlje u Muenchenu nakon gotovo 16 godina. Također, ovo je Bayernu prvi domaći ovosezonski poraz u Bundesligi.

Ovim porazom Bayern je ostao na drugom mjestu s 41 bodom na kontu, dok Bayer Leverkusen ima 48 bodova, ali i utakmicu više.

Sve je teža situacija za Bavarce, nakon 11 uzastopnih titula njihovoj bi dominaciji mogao doći kraj...

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Hrvatske na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO