TEŽAK POTOP HAJDUKA: / Dinamo protutnjao Poljudom i razbio splitske iluzije!

Nogometaši Dinama pregazili su najvećeg rivala Hajduk s 4-0 usred Poljuda u zaostaloj utakmici drugog kola hrvatskog prvenstva.

10.8.2016.
20:52

HAJDUK - DINAMO 0-4

HAJDUK: Kalinić, Juranović, Nižić, Ćosić, Pejić, Jefferson, T. Bašić, Kožulj, Vlašić, Sušić, Said

DINAMO: Eduardo, Stojanović, Schindefeld, Sigali, Matel, Benković, Jonas, Ćorić, Rog, Fernandes, Soudani

STRIJELCI: 0-1 Rog (45+1), 0-2 Fernandes (56), 0-3 Rog (60), 0-4 Fernandes (68)

Velika je euforija vladala u Splitu uoči utakmice. Hajduk je odlično otvorio sezonu, došao na prag grupne faze Europske lige i u tri kola domaće lige ostvario isto toliko pobjeda. Navalili su Hajdukovi navijači na ulaznice, oko 30.000 gledatelja je napunilo poljudske tribine i očekivalo nastavak pobjedničkog niza i rušenje omraženog rivala. No, dogodio im se hladan tuš.

Dinamo je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena prvi put matirao Splićane, a onda im u drugom poluvremenu napunio mrežu do vrha. Prva je to pobjeda Zlatka Kranjčara na Poljudu u ulozi Dinamova trenera, a ujedno je to i najuvjerljiviji trijumf Modrih u gostima kod Hajduka od hrvatske samostalnosti. Ostao je Kranjčar uoči utakmice bez viroznog kapetana Antolića, ali ni to nije pomoglo Hajduku koji je prvi put poražen pod vodstvom Marijana Pušnika.

Ćorićeva asistencija petom

Do prve velike prilike na utakmici došao je Hajduk u 18. minuti. Bašić je idealno poslužio Saida koji je bio potpuno sam pred vratima, ali je pucao glavom pored gola. A kad se činilo da će momčadi na odmor otići bez pogodaka, Dinamo je odigrao odličnu akciju u sudačkoj nadoknadi. Lopta je dvaput prebačena glavom, došla je do Ćorića koji ju je sjajno petom proslijedio do Roga, a ovaj s desetak metara zakucao u gol.

PAKLENA ATMOSFERA NA POLJUDU: Torcida oduševila sve prekrasnom koreografijom

Hajduk je nastavak otvorio velikom priliko Bašića u 48. minuti, ali onda je uslijedio potop koji Splićani neće tako brzo zaboraviti. U 56. minuti Dinamo je odigrao odličan kontranapad u čijoj je završnici Soudani s desne strane ubacio u sredinu, a Fernandes s vrha peterca smjestio loptu iza Kalinićevih leđa.

Rog i Fernandes po dvaput

Samo četiri minute kasnije Rog je zabio iz slobodnog udarca s 25 metara, a Kalinić je pritom svakako mogao bolje reagirati. U 68. minuti je već bilo 4-0: Fernandes se sjurio po lijevoj strani, otarasio se dvojice čuvara, ušao u kazneni prostor i iskosa zakucao loptu pored nemoćnog Kalinića.

Do kraja utakmice Dinamo je ipak prebacio u nižu brzinu i poštedio Hajduk još većeg poniženja. Modri su na ovaj način skočili na vrh ljestvice koji dijele s Rijekom, obje momčadi imaju po deset bodova.

LJESTVICA:

1. Dinamo 4 3 1 0 10-2 10 2. Rijeka 4 3 1 0 9-2 10 3. Hajduk 4 3 0 1 7-4 9 4. Osijek 4 3 0 1 6-3 9 5. Slaven Belupo 4 2 2 0 6-3 8 6. Lokomotiva 4 0 2 2 4-7 2 7. Inter 4 0 2 2 4-8 2 8. Split 4 0 2 2 0-4 2 9. Cibalia 4 0 1 3 5-10 1 10. Istra 1961 4 0 1 3 2-10 1