SPEKTAKULARNA UTAKMICA NA WEMBLEYJU: / Chelsea u finalu, briljantan gol Matića

Nogometaši Chelseaja prvi su finalisti engleskog FA kupa nakon što su u sjajnoj polufinalnoj utakmici na Wembleyju slavili protiv Tottenhama s 4-2.

22.4.2017.
20:32
AFP, IAN KINGTON

Chelsea je u 'ljepotici' sezone pokazao da je trenutno najjača engleska momčad, dok je Tottenham po sedmi put zaredom zaustavljen u polufinalu kupa. Willian je već u petoj minuti donio prednost Chelseaju, a izjednačio je Harry Kane glavom u 18. minuti. Potkraj poluvremena Korejac Son je srušio Mosesa, a Brazilac Willian iz jedanaesterca postigao svoj drugi gol na utakmici.

Matićev gol s 30 metara

Spursi su uspjeli izjednačiti preko Delea Allija u 55. minuti, no potom je u igru ušao Eden Hazard koji je u 75. minuti opet doveo Chelsea u vodstvo. Konačnih 4-2 postavio je Nemanja Matić snažnim udarcem s 30 metara u same rašlje deset minuta prije kraja.

U drugom polufinalu u nedjelju, također na Wembleyju, igraju Arsenal i Manchester City.