BERNABEU U DELIRIJU: / Atletico pao bez ispaljenog metka, Real Madrid milimetar do novog finala

U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka nogometaši Real Madrida su na svome stadionu Santiago Bernabeu svladali gradskog rivala Atletico s 2-0. Uzvratna utakmica na rasporedu je iduće srijede.

2.5.2017.
19:45

REAL MADRID - ATLETICO 3-0

REAL MADRID: Navas; Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modrić; Isco, Ronaldo, Benzema

ATLETICO: Oblak; Savić, Lucas, Godin, Filipe; Gabi, Saul, Koke, Carrasco; Griezmann, Gameiro

STRIJELCI: 1-0 Ronaldo (10), 2-0 Ronaldo (73), 3-0 Ronaldo (86)

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Cristiano Ronaldo. Mrežu Jana Oblaka je načeo u 10. minuti, na 2-0 je povisio u 73., a konačan udarac sjajni Portugalac je gradskom suparniku zadao u 86. minuti. Luka Modrić je odlično odigrao cijeli susret za Kraljevski klub, dok Mateo Kovačić nije nastupio, baš kao ni ozlijeđeni Šime Vrsaljko za Atletico. Uzvratni dvoboj je na rasporedu 10. svibnja na Vicente Calderonu.

Deset udaraca u pola sata

Real je odlično započeo susret i u prvih pola sata uputio čak deset udaraca prema golu, od čega šest unutar okvira, pa je potpuno zasluženo došao do prednosti jer Atletico u tom periodu nije imao nijedan udarac. U 10. minuti Carvajal je dvaput pokušao pronaći Ronalda, a drugi puta mu je i uspjelo, Portugalac je skočio i glavom neobranjivo pogodio. U 16. minuti je udarac glavom Varanea jedva obranio vratar gostiju Oblak, a u 24. minuti je udarac Modrića s 20 metara prohujao tik pored desne vratnice. U 29. minuti je pokušao Benzema škaricama, ali je otišlo preko grede, a u 32. minuti je konačno zaprijetio i Atletico kada je Godin iz blizine poslao loptu također iznad vratnice.

U drugom poluvremenu se praktički ništa nije događalo sve do 73. minute kada su Real i Ronaldo zabili po drugi puta. Godin nije uspio zaustaviti Benzemu koji je gurnuo loptu, a ona se od Filipea odbila ravno na nogu Ronaldu koji je odapeo s 15 metara i pogodio za 2-0. I konačno, u 86. minuti hat-trick Ronalda i vjerojatno rješenje pitanja ukupnog pobjednika. Lucas Vasquez je preciznim pasom pronašao Portugalca kojem sa šest metara udaljenosti nije bilo teško pogoditi i treći put mrežu Atletica.

Četvrti sudar u četiri godine

Madridski klubovi se četvrtu sezonu uzastopce susreću u Ligi prvaka, a čini se kako će Real i četvrti put biti bolji. Real je prošle godine, kao i 2014., bio bolji u finalu Lige prvaka, a 2015. je slavio protiv Atletica u četvrtfinalu.

Realu je ovo 28. polufinale Kupa/Lige prvaka, pri čemu sedmi u nizu, a do sada je 14 puta izborio finale. Atletico je stigao do šestog polufinala, a tri puta je stigao i do finala, no sva tri puta je poražen u završnom susretu.

U drugom polufinalnom susretu u srijedu se sastaju Monaco i Juventus.

UŽIVO:

90+3' - KRAJ UTAKMICE, REAL MADRID JE POBIJEDIO S 3-0.

90' - Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

88' - Modrić je pokušao iskosa s desne strane, ali otišla je lopta pored gola.

86' - Lucas Vazquez se probio po desnoj strani i ubacio u sredinu, a lopta je došla do Ronalda kojem nije bilo teško pogoditi sa šest metara udaljenosti.

86' - GOOOOOOOL! REAL MADRID VODI S 3-0.

83' - Savić je dobio žuti karton zbog oštrog prekršaja.

80' - Vazquez se odmah našao u prilici, ali lopta je otišla pored gola.

77' - Posljednja izmjena kod Reala: Lucas Vazquez je ušao u igru umjesto Benzeme.

73' - Godin nije uspio zaustaviti Benzemu koji je gurnuo loptu, a ona se od Filipea odbila ravno na nogu Ronaldu koji je odapeo s 15 metara i pogodio za 2-0.

73' - GOOOOOOOOL! REAL MADRID VODI S 2-0.

71' - Atletico i dalje nema nijedan udarac unutar okvira gola.

68' - Simeone radi posljednju zamjenu: Correa je u igri umjesto Carrasca.

67' - Druga izmjena kod Reala: Asensio je u igri, a izvan travnjaka je Isco.

66' - Marcelo se probio po lijevoj strani i ubacio u sredinu, ali nikoga nije bilo tamo od njegovih suigrača.

60' - Koke je pucao, ali nije dobro zahvatio loptu i ona je otišla pored gola.

58' - Dvostruka izmjena kod Atletica: Torres je ušao umjesto Gameira, a Gaitan umjesto Saula.

57' - Carrasco je pokušao, ali otišla je lopta preko gola.

53' - Saul je dobio žuti karton zbog grubog starta na Nachu.

51' - Ronaldo je povukao kontru i ubacio prema Benzemi, ali uspjeli su gosti blokirati francuskog napadača.

48' - Isco je dobio žuti karton jer je nagazio suparniku na nogu.

46' - Zidane je morao obaviti prvu izmjenu: umjesto ozlijeđenog Carvajala u igri je Nacho.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45+2' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, REAL VODI S 1-0.

45' - Real je uputio ukupno 11 udaraca na gol, Atletico samo jedan.

44' - Utihnula je malo utakmica u posljednjim minutama, ali Real i dalje ima sve pod kontrolom.

40 - Casemiru je pukla usna, tako da je utakmica nakratko prekinuta kako bi mu se ukazala pomoć.

36' - Real ima 66 posto posjeda lopte i dva i pol puta više dodavanja od Atletica.

32' - Griezmann je lukavo nabacio iz slobodnog udarca, ali Godin nije najbolje zahvatio loptu i poslao ju je preko gola.

29' - Nova velika prilika za Real. Ronaldo je nabacio s lijeve strane, a Benzema 'škaricama' poslao loptu preko gola.

26' - Koke je dobio žuti karton nakon što je rukama oborio Modrića s leđa.

25' - Real je dosad uputio već devet udaraca na gol, od toga šest unutar okvira.

24' - Oblak je izbio loptu nakon nabacivanja Marcela, a na nju je natrčao Modrić. Opalio je sa 17 metara, a lopta je otišla koji centimetar od gola.

20' - Pokušao je Benzema, ali Oblak je zaustavio njegov udarac.

17' - Opasno je bilo i na drugoj strani, Navas je izbio loptu ispred Gameira, zahvatio i njega. Gosti su tražili jedanaesterac, ali sudac se nije oglasio.

17' - Isco je pucao s vrha šesnaesterca, ali uspio je Oblak i to zaustaviti.

16' - Kakva prilika za Real. Kroos je nabacio iz kornera, Varane pucao glavom, a Oblak jedva obranio i izbio loptu u novi korner.

15' - Već četvrti korner za Real u samo 15 minuta utakmice.

14' - Nastavlja Real s velikim pritiskom i nakon postignutog gola, gosti djeluju grogirano u ovim trenucima.

10' - Casemiro je nabacio s desne strane, a u sredini nitko nije pazio na Ronalda koji je nadskočio sve i glavom smjestio loptu u mrežu.

10' - GOOOOOOOL! REAL MADRID VODI S 1-0.

7' -Velika prilika za Real! Carvajal je opasno prošao po desnoj strani i uputio šut, ali Oblak je obranio, a Benzema nije uspio dobro reagirati na odbijenu loptu.

4' - Ronaldo je uputio prvi šut, ali nije to bilo opasno.

1' - POČELA JE UTAKMICA!

0' - Desetak je minuta ostalo do početka spektakla na kultnom stadionu Santiago Bernabeu.

0' - Poznati su sastavi za večerašnji okršaj. Kod Reala je očekivano u prvoj postavi Luka Modrić, dok je Mateo Kovačić na klupi. Zidane je umjesto ozlijeđenog Balea u napad poslao Isca. U sastavu Atletica, dakako, nema ozlijeđenog Šime Vrsaljka, a u vrhu napada je dvojac Griezmann - Gameiro.