PSG - LILLE 4-3 / Spektakl na Parku prinčeva: Gledali smo možda i najbolju utakmicu sezone; Svašta se događalo

PSG se u posljednjih 8 minuta spasio poraza protiv Lillea. Dvoboj odigran na Parku prinčeva je bio spektakl

19.2.2023.
16:12

Fantastičnu utakmicu gledali smo u nedjelju poslijepodne. PSG je na svom Parku prinčeva, briljantnim golom Messija iz slobodnog udarca duboko u sudačkoj naknadi za 4-3, uspio uzeti tri boda protiv nabrijanog Lillea.

Mbappe zabio dva, Neymar i Messi po jedan gol

Bila je to utakmica puna preokreta i možda i najbolja utakmica dosadašnjeg dijela sezone u Francuskoj ali i jedna od najboljih općenito u Europi, gledajući sve najjače lige Starog kontinenta.

PSG je vodio 2-0, da bi Lille preokrenuo na 3-2 vodstvo, a onda su Parižani preko Mbappea u 87. (zabio dva gola) i spomenutog Messija svojim navijačima donijeli radost.

Međutim, PSG je u ovom dvoboju ostao bez Neymara, strijelca za vodstvo od 2-0 Parižana, kojeg su iznijeli na nosilima.

Ozljeda Neymara

Početkom drugog poluvremena, Neymar se sudario s Benjaminom Andreom u pokušaju da osvoji loptu prije nego što je izvrnuo gležanj nakon nespretnog doskoka.

Pokušao je odšetati, ali su ga na kraju odnijeli u suzama i mogao bi biti itekako upitan za uzvratnu utakmicu Lige prvaka protiv Bayern Münchena sljedeći mjesec.

Sudar na Parku prinčeva Christophe Galtier otvorio je s najjačim mogućim napadom. U udarnih 11 našli su se tako Kylian MbappéNeymar Lionel Messi, a prva dvojica spomenutih već su u prvom poluvremenu zatresli mrežu.

Događanja u utakmici

Posebno je atraktivan bio pogodak Mbappéa koji je u 11. minuti prošao kroz dvojicu gostujućih igrača i potom matirao vratara Lucasa Chevaliera.

Neymar je na 2:0 povisio u 17., a gosti su smanjili zaostatak preko Bafodea Diakite koji je bio precizan u 24. minuti. OVDJE pogledajte gol Neymara a OVDJE Diakitea. Iako je Lille gubio 2-0, bio je opasan i vidjelo se kako niti malo nisu nokautirani...

U 58. minuti David je iz penala zabio za 2:2 okrunivši tako odličnu igru gostiju. OVDJE pogledajte tu situaciju.

U 69. potpuni preokret nakon goropadnog naleta Lillea, s kojim su pritisnuli Parižane na svoju polovicu. Bamba je zabio za goste koji su poveli 3:2 iz kontranapada, nakon sjajne asistencije portugalskog mu suigrača.

OVDJE pogledajte briljantnu akciju i pogodak Lillea.

Park prinčeva nije mogao vjerovati čemu svjedoči

Parižana u tim trenucima "nije bilo na travnjaku", publika na Parku prinčeva je bila u šoku a Lille u napadu...

PSG je bio na pragu četvrtog poraza u nizu, a trener Christophe Galtier na pragu otkaza. Kad se već činilo da slijedi raspad sistema, uslijedio je novi preokret.

U samoj završnici Messi, Mbappe i suigrači su se malo probudili. U 87. lijepa akcija domaćih, Barnat je prošao lijevom stranom, dao povratnu loptu, a Mbappe je zabio za 3:3. OVDJE pogledajte taj zgoditak.

Spasitelj Messi

I onda u 95. minuti potpuni preokret. Slobodan udarac izborio je Messi na otprilike 25 metara od gola. Argentinac ga je majstorski izveo i od vratnice zabio za 4:3. OVDJE pogledajte taj gol.

Vodeći Paris SG sada ima 57 bodova, osam više od drugog Marseillea koji kasnije u nedjelju gostuje kod Toulousea, dok je peti Lille ostao na 41 bodu.