NIKAD DOSTA / Španjolski mediji imaju novu rundu pohvala na Lukinu igru: 'Beskrajna legenda, pokazao je kako se igra nogomet'

Prva dva pogotka na susretu su postignuta nakon udaraca s bijele točke

22.8.2022.
12:39

Na uvjerljiv su način nogometaši madridskog Reala prošli gostovanje u Vigu te su svladali Celtu 4-1 u utakmici drugog kola španjolske La Lige. Sjajnu je utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Luka Modrić koji je postigao pogodak i upisao asistenciju tijekom 77 minuta koliko je proveo na travnjaku.

AUUU, LEGENDARNO /

Tek se sada vidi koliko mu je značio naš Luka. Casemiro se oprostio od Reala kultnom slikom s Modrićem

Prva dva pogotka na susretu su postignuta nakon udaraca s bijele točke. Prvo je Benzema u 14. doveo Real u vodstvo, a u 23. je izjednačio najbolji strijelac Celte Iago Aspas.

U 41. minuti Real je opet poveo. Modrić se riješio jednog čuvara i potom sjajno pogodio sa skoro 20 metara za 2-1. U 56. minuti je, pak, odlično uposlio i u kontru poslao Vinicius Juniora koji je akciju završio golom za 3-1. Konačan rezultat postavio je Valverde za drugu Realovu pobjedu u sezoni.

'Beskrajna legenda'

No, valja istaknuti i što je Modrić napravio netom prije nego što je zabio golčinu. Veznjak Celte Renato Tapia napustio je blok kako bi zaustavio Modrića, ali Modrić ga je sjajno fintirao i bacio na travnjak te je nakon toga sjajno pogodio.

Luka Modrić

Briljantan gol, a potom i asistencija kojima je pomogao Real Madridu da stigne do pobjede u Galiciji natjerali su španjolske medije na novu rundu hvalospjeva na račun hrvatskog kapetana: "Michael Jordan odjeven u nogometaša", "Beskrajna legenda", "Pokazao kako se igra nogomet"… nakon što je potvrdio klasu i La Liga je preimenovala status u Luka Magic.

"U Vigu je Modrić, praćen Tchouaménijem i Camavingom, bio najbolji po ključnim dodavanjima (3) i ubačajima (2). Osim toga, dijelio je lopte kirurškom preciznošću, s čak 95,6 posto uspješnosti od 45 dodavanja. Pobijedio je i u tri duela."