ŠTO SE DOGODILO? / Šok nad šokovima: Drugoligaš koji se bori za opstanak izbacio Rijeku iz Kupa

BSK je izdržao i pobjedom ušao u četvrtfinale Kupa što je najveći rezultat u povijesti ovog kluba

9.11.2022.
15:23
PIXSELL

Nogometaši BSK Bijelog Brda priredili su veliko iznenađenje pobijedivši Rijeku u susretu osmine finala Hrvatskog kupa s 2-1. Pretposljednja momčad drugog razreda hrvatskog nogometa pobijedila je šesterostrukog osvajača Rabuzinova sunca s 2-1.

VRLO DOMIŠLJATO /

Varaždin na originalan način pozvao navijače na stadion: 'Ovo bi vam moglo dobro doći'

Rijeka, koju vodi talijanski stručnjak Serse Cosmi, se u prošlom kolu jedva provukla nakon izvođenja jedanaesteraca protiv petoligaša Moslavine, a vrlo slabu predstavu je pokazala i protiv BSK-a. Gosti su poveli već u sedmoj minuti golom Gabriela Lunette. Alen Grgić je probio desnu stranu i odlično ubacio, Lunetta je sjajno skočio i pucao glavom, a lopta je od vratnice završila u golu.

Činilo se kako će Rijeka rutinski odraditi gostovanje u Erdutu. No, uslijedio je veliki obrat. Samo četiri minute kasnije izjednačio je Marc Tokich. Australski veznjak je primio loptu na rubu kaznenog prostora, riješio se lagano pratnje, ušao u kazneni prostor i poentirao za 1-1. U 74. minuti BSK je okrenuo rezultat nakon brze konte.

Kamerunac Sunday Jang Junior je povukao kontru, te uposlio Daria Pudića koji je s ruba kaznenog prostora sjajno pogodio za 2-1. Do kraja susreta gosti su pokušavali barem izjednačiti, no BSK je izdržao i pobjedom ušao u četvrtfinale Kupa što je najveći rezultat u povijesti ovog kluba.