KAKAV PREOKRET: / Slaven Bilić ostvario veliku pobjedu koju će još dugo pamtiti

West Ham Slavena Bilića u 21. kolu Premiershipa slavio je na gostovanju u Bournemouthu sa 1:3, u susretu u kojem su do 66. minute gubili sa 1:0.

12.1.2016.
21:49
AFP, IAN KINGTON

Slaven Bilić jedva je čekao da mu se u momčad vrati njegov ključni igrač, Francuz Dimitri Payet koji je bio van travnjaka od 7. studenog. Sad kad je zalječio ozljedu priključio se momčadi, u trenutku kad je West Ham zaredao sa tri uzastopne pobjede (dvije u prvenstvu, jedna u FA kupu).

No, nije dobro počelo u Bournemouthu. Bilić i njegovi Čekićari doživjeli su hladan tuš već u 17. minuti kad je za 1:0 domaćeg sastava zabio Harry Arter. Arter je primio loptu iskosa s desne strane na nekih 23 metra od gola, opalio desnicom i pogodio. Golman West Hama Adrian bio je tu nemoćan.

Bournemouth se ispromašivao u prvom dijelu

Nakon toga, Bournemouth je imao još tri velike prilike u prvom poluvremenu. U 20. minuti, Afobe je u petercu primio centaršut s desne strane , ali je sam i iz neposredne blizine glavom pucao preko gola.

U 22. minuti, Bournemouth je imao popravni. Arter je odlično dodao Danielsu koji je snažno opalio po golu, ali Adrian je to dobro obranio. U 33. minuti, Afobe je ponovno bio u prvom planu i ponovno je promašio izglednu šansu.

Stanislas ga je krasno poslužio proigravanjem kroz obranu gostiju i poslao ga samog pred golmana Adriana. No, u tom trenutku Afobe je jednostavno stao, zablokirao se i Adrian je uzeo loptu. Navijači na stadionu su se primili za glavu, a Afobe nije mogao vjerovati što se dogodilo.

I West Ham je imao svoje šanse

U 38. minuti, West Ham je mogao izjednačiti. Međutim, udarac bivšeg Vatrenog i kritiziranog Nikice Jelavića, koji je u igru ušao u već u 15. minuti nakon što se ozlijedio Andrew Carroll, nije završio u mreži. Vratar Bournemoutha Boruc sjajno je obranio udarac Hrvatu, iako je bio u raskoraku.

U 45. minuti, gosti iz Londona imali su još jednu priliku. Payet je snažno tukao s 18 metara, ali Boruc je odlično izvadio loptu ispod prečke.

Drugo poluvrijeme donijelo je ludi preokret

Drugo poluvrijeme donijelo je buđenje londonskog sastava. I to kakvo. Materijalizirano sa tri gola u 29. minuta, ako računamo i sudačku nadoknadu od 5 minuta. Sve je počelo u 66. minuti, kad je velemajstorski pogodak zabio Payet. Francuz je pogodio iz slobodnjaka s 20 metara nakon što je Smith dobio žuti karton za rušenje Antonia. Prebacio živi zid, a lopta se od prečke odbila u gol.

West Ham je nastavio napadati i nagrada je došla u 75. minuti. Enner Valencia zabio je za 1:2 i ludnicu među navijačima West Hama u gostujućem sektoru na stadionu Dean Court. U 77. minuti, Bilić vadi iz igre Payeta kojeg su navijači West Hama nagradili pljeskom. Bilić na izlazu ljubi, tako ga nagradivši za početak velikog povratka Čekićara u ovom susretu. Trijumf gostiju potvrdio je Valencija još jednim golom iz slobodnjaka u 84. minuti.

Pobjeda Aston Ville, remi Uniteda u fantastičnoj utakmici

Večeras su odigrane još dvije utakmice. Newcastle United i Manchester United su odigrali 3:3, dok je Aston Villa pobijedila Crystal Palace 1:0.

"Svrake" i "Crveni vragovi" su odigrali sjajnu utakmicu na St James Parku. ManU je vodio 2:0 i 3:2, no domaćin je uspio izboriti remi i to golom Paula Dummett u sudačkoj nadoknadi. Golove za goste zabili su Wayne Rooney (9-11m, 79) i Jeese Lingard (38), a dok su strijelci za Newcastle bili i Georginio Wijnaldum (42), Aleksandar Mitrović (67-11m).

Aston Villa je pobijedila Crystal Palace 1:0 pogotkom Joleona Lescott u 58. minuti, nakon velike pogreške vratara Waynea Hennesseyja. Bila je to tek druga Villina pobjeda ove sezone.

Preostale utakmice 21. kola su u srijedu, a na rasporedu je i veliki derbi između Liverpoola i Arsenala.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 42 boda, Leicester City na drugom mjestu ima dva boda manje, a treći je Manchester City sa 39 bodova. Tottenham je četvrti sa 36 bodova, a West Ham se probio na petu poziciju s 35 bodova.

REZULTATI:

Bournemouth - West Ham 1:3 (Arter 17 / Payet 67, Valencia 75, 84) Newcastle United - Manchester United 3:3 (Wijnaldum 42, Mitrović 67-11m, Dummett 90 / Rooney 9-11m, 79 Lingard 38) Aston Villa - Crystal Palace 1:0 (Lescott 58)

U srijedu: Swansea City - Sunderland Manchester City - Everton Stoke City - Norwich City Southampton - Watford Chelsea - WBA Liverpool - Arsenal Tottenham - Leicester City

POREDAK: 1. Arsenal 20 13 3 4 34 18 42 2. Leicester City 20 11 7 2 37 25 40 3. Manchester City 20 12 3 5 39 21 39 4. Tottenham Hotspur 20 9 9 2 34 16 36 5. West Ham United 21 9 8 4 33 24 35 6. Manchester United 21 9 7 5 27 20 34 7. Crystal Palace 21 9 4 8 23 20 31 8. Liverpool 20 8 6 6 22 24 30 9. Watford 20 8 5 7 25 22 29 10. Stoke City 20 8 5 7 21 21 29 11. Everton 20 6 9 5 36 29 27 12. WBA 20 7 5 8 20 25 26 13. Southampton 20 6 6 8 26 24 24 14. Chelsea 20 6 5 9 26 29 23 15. Norwich City 20 6 5 9 23 32 23 16. AFC Bournemouth 21 5 6 10 23 37 21 17. Swansea City 20 4 7 9 17 26 19 18. Newcastle United 21 4 6 11 22 38 18 19. Sunderland 20 4 3 13 22 39 15 20. Aston Villa 21 2 5 14 17 37 11