Prva HNL / Slaven Belupo slavio u Koprivnici: Krle i Puclin za 13 minuta slomili Goričane

Mogao je Slaven i uvjerljivije slaviti da je u 85. minuti Stipe Bačelić-Grgić iskoristio kazneni udarac

9.2.2019.
17:35
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Slaven Belupo kod kuće je u 20. kolu Prve HNL odradio odličan posao. Koprivničani su rezultatom 2:0 svladali Goricu te tako zardili vrijedna tri boda za bijeg sa dna ljestvice hrvatskog prvenstva.

Na samom početku utakmice navijače je pogotkom obradovao prekaljeni HNL veteran Ivan Krstanović. Krle je već u 4. minuti šokirao goste, a nedostižnu prednost svojoj je momčadi dao Puclin koji je u 13. minuti povisio na 2:0. Asistent je bio DInamov mladi talent na posudbi Luka Menalo

Mogao je Slaven i uvjerljivije slaviti da je u 85. minuti Stipe Bačelić-Grgić iskoristio kazneni udarac, no vratar Gorice Kahlina njegov je slab udarac obranio i sačuvao koliko-toliko podnošljiv poraz Gorice. Gorica je umalo smanjila rezultat na 2:1, ali gol Ronalda, njihovog novog igrača,  poništen je zbog zaleđa.

Koprivničani su se s nova tri boda malo izdigli na ljestvici iznad tri najlošije momčadi u ligi. Sad su s 21 bodom na sedmom mjestu, dok je Gorica ostala na petom mjestu s 30 bodova.