BRAVO, DEČKI / Sjajan start mladih dinamovaca u Ligi prvaka: Nakon drame s igračem manje stigli do pobjede, Čaić heroj Modrih

Uzvratna utakmica igrat će se 25. listopada u Istanbulu

4.10.2023.
16:18
Luka Stanzl/PIXSELL

Juniorski prvaci Hrvatske, nogometaši Dinama u prvoj su utakmici 1. kola Lige prvaka mladih na stadionu u Kranjčevićevoj ulici sa 2-1 (0-0) svladali turskog predstavnika Istanbul Basaksehir.

'TRI, TRIII, SAD JE GOTOVO!' /

Dinamo se prisjetio jedne od najvećih pobjeda u svojoj povijesti i poslao simboličnu poruku Luki Modriću

Dinamo je poveo golom Borne Graonića (54), poravnao je Hamza Gureler (74), a pobjedu Dinamu osigurao je Vito Čaić (82).

Do prednosti je Dinamo stigao kada je Graonić odlično reagirao i glavom poslao u mrežu loptu koja se odbila nakon udarca Vilima Geca.

No, samo tri minute nakon vodsstva Dinamo je ostao s igračem manje jer je Ivan Cvetko kao posljednji igrač obrane srušio Yusufa Sasa.

Gosti su s igračem više preuzeli inicijativu i u 72. minuti zborili kazneni udarac nakon prekršaja Ruškovačkog na Batu Celiku. Izvođenja najstrože kazne prihvatio se Celik, ali je Antonio Raić odlično zaustavio njegov udarac.

Nažalost, odmah potom je uslijedio udarac iz kuta za Basaksehir nakon kojega je Gureler iz gužve svladao Raića za 1-1.

Iako s igračem manje, Dinamo je iapk uspio postići pogodak za prednost pred uzvrat. Kapetan Čaić je odličnim trzajem glavom sa 10-ak metara u mrežu proslijedio ubačaj Luke Vrbančića.

Uzvratna utakmica igrat će se 25. listopada u Istanbulu.