SHOW EUROPSKOG PRVAKA: / Portugal razbio Mađarsku, Ronaldo zabio dva strašna gola; debakl Nizozemaca u Bugarskoj

Europski prvak Portugal u subotu je navečer u sklopu 5. kola kvalifikacija za SP 2018. s 3-0 razbio Mađarsku, a svoj je šou imao Cristiano Ronaldo.

25.3.2017.
23:02
AFP, PATRICIA DE MELO MOREIRA

Nakon što je Andre Silva načeo goste u 32. minuti, isti igrač je majstorski petom asistirao za Ronalda u 36. a najbolji igrač svijeta za 2016.godinu fantastično zabio za 2-0 s ruba šesnaesterca na prvu vratnicu i time praktički slomio Mađare.

U 65. minuti novi gol Ronalda. Kapetan Portugala tukao je iz slobodnog udarca s desne strane i poslao neobranjiv projektil uz desnu vratnicu, za konačnih 3-0, čime je momčad Fernanda Santosa nastavila trku sa Švicarskom za izravni plasman u Rusiju u skupini B. Bio je to Ronaldov 70 gol za Portugal u karijeri.

Vrijedi spomenuti kako je ova utakmica bila repriza sjajnog susreta koji je bio odigran na Euru u Francuskoj proteklog ljeta, a koji je završio 3-3.

U skupini A drugi susret dana odigrali su Luksemburg i Francuska, a gosti su teže od očekivanog stigli do pobjede. Konačan rezultat bio je 3-1 za Francuze. Napadač Arsenala Olivier Giroud je zabio u 28. minuti, a stvari je na početak vratio Joachim golom s bijele točke u 34. minuti.

Prednost je Francuzima vratio vratio fantastični napadač Atletico Madrida Antoine Greizmann samo tri minute kasnije, također realiziravši najstrožu kaznu. Konačni rezultat postavio je Giroud svojim drugim golom u 77. minuti utakmice.

Bugari bolji od Nizozemske

U istoj skupini dogodilo se i najveće iznenađenje jer su Bugari u Sofiji pobijedili Nizozemce s 2-0, pa "oranjama" prijeti novo izbivanje s velikih natjecanja. Junak dvoboja bio je napadač poljskog Pogona Spas Delev koji je s dva pogotka u prvih 20 minuta "torpedirao" Nizozemce.

SKUPINA A:

Švedska - Bjelorusija 4-0 (Emil Forsberg 19pen,49, Marcus Berg 57, Isaac Thelin 78) Bugarska - Nizozemska 2-0 (Spas Delev 9,20) Luksemburg - Francuska 1-3 (Aurelien Joachim 34pen/Olivier Giroud 28, 77, Antoine Griezmann 37pen)

SKUPINA B

Švicarska - Latvija 1-0 (Josip Drmić 66) Andora - Farski otoci 0-0. CK: Johan Simun Edmundsson (Far,74) Portugal - Mađarska 2-0 (Andre Silva 32, Cristiano Ronaldo 36, 65)

SKUPINA H

Cipar - Estonija 0-0

BIH - Gibraltar 5-0 (Vedad Ibišević 4,43, Avdija Vršajevic 52, Edin Višća 56, Ermin Bičakčić 90+3)

Belgija - Grčka 1-1 (Romelu Lukaku 90/Konstantinos Mitroglou 46). CK:Panagiotis Tachtsidis (Grč, 65), Giorgos Tzavellas (Grč,90+4)