SENZACIONALNI RENNES OSVOJIO FRANCUSKI KUP U FINALU PROTIV PSG-A: / Mbappe isključen

Rennes senzacionalno do Kupa Francuske

28.4.2019.
0:21

Nogometaši Rennesa nadoknadili su dva pogotka zaostatka i boljim izvođenjem jedanaesteraca sa 3-2 (1-2, 2-2) pobijedili favorizirani PSG u subotnjem finalu Kupa Francuske odigranom na Stade de Franceu te po treći put u klupskoj povijesti osvojili ovaj trofej.

Saint-Germain's French forward Kylian Mbappe reacts as he receives a red card from referee Rudy Buquet during the French Cup final football match between Rennes (SRFC) and Paris Saint-Germain (PSG), on April 27, 2019 at the Stade de France in Saint-Denis, outside Paris. (Photo by Martin BUREAU / AFP)

NEYMAR PRIZNAO KOGA BI ŽELIO ZA SUIGRAČA I ZAGOLICAO MAŠTU FANOVIMA: Znače li njegove riječi da odlazi iz PSG-a?

NEYMAR PRIZNAO KOGA BI ŽELIO ZA SUIGRAČA I ZAGOLICAO MAŠTU FANOVIMA: /

Znače li njegove riječi da odlazi iz PSG-a?

PSG poveo 2-0, međutim...

Parižani su poveli 2-0 pogocima dvojice brazilskih reprezentativaca, Danija Alvesa u 13. minuti i Neymara u 21. minuti. Rennes je smanjio autogolom Kimpembea u 40. minuti, a strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Mexer u 66. minuti.

Do kraja osnovnog dijela utakmice, kao ni u polusatnom produžetku nije bilo pogodaka pa je o trofeju odluka pala izvođenjem jedanaesteraca, u koje je PSG ušao oslabljen, jer je pred kraj produžetka isključen Kylian Mbappe, zbog opasnog starta.

Referee Rudy Buquet gives a red card to Paris Saint-Germain's French forward Kylian Mbappe during the French Cup final football match between Rennes (SRFC) and Paris Saint-Germain (PSG), on April 27, 2019 at the Stade de France in Saint-Denis, outside Paris. (Photo by Martin BUREAU / AFP)

Paris Saint-Germain's French forward Kylian Mbappe leaves the pitch after receiving a red card during the French Cup final football match between Rennes (SRFC) and Paris Saint-Germain (PSG), on April 27, 2019 at the Stade de France in Saint-Denis, outside Paris. (Photo by Damien MEYER / AFP)

Christopher Nkunku promašio

U prvih pet serija izvođači na obje strane su bili precizni. U šestoj seriji za Rennes je pogodio Sarr, a 21-godišnji veznjak PSG-a Christopher Nkunku, koji je ušao nakon isključenja Mbappea, poslao je loptu preko grede za veliko slavlje Rennesa i njihovo prvi trijumf u Kupu Francuske nakon 48 godina, a treći ukupno. Pobjednici su trofej primili iz ruku francuskog predsjednika Emmanuela Macrona.

Rennes' Czech goalkeeper Tomas Koubek celebrates after Paris Saint-Germain's French midfielder Christopher Nkunku failed to score during the penalty shout-out of the French Cup final football match between Rennes (SRFC) and Paris Saint-Germain (PSG), on April 27, 2019 at the Stade de France in Saint-Denis, outside Paris. (Photo by Martin BUREAU / AFP)

PSG je u 17. finalu išao po peti uzastopni, a ukupno 13. trijumf u Kupu, međutim u ovoj su sezoni Parižani ostali samo na obrani naslova prvaka Francuske.