SPORNA SITUACIJA / Šef sudaca dao presudu o trenutku koji je odlučio derbi na Poljudu: 'Zadovoljan sam, on nije imao namjeru igrati loptom...'

Šef hrvatskih sudaca Bruno Marić progovorio je o suđenju na derbiju Hajduka i Dinama

21.10.2022.
20:46
Matko Begovic/PIXSELL

U najvećem hrvatskom nogometnom derbiju Hajduk i Dinamo su danas na Poljudu u prvom susretu 14. kola HNL-a pred više od 30.000 gledatelja odigrali 1-1.

ZGRAŽANJE U SRBIJI /

Vatreni derbi na Poljudu šokirao srpske medije: 'Skandal u Splitu, palili su naše zastave i slavili u transu, bio je kaos. Užasne scene'

Bio je to susret u kojem je svakoj momčadi pripalo po poluvrijeme. Hajduk je poveo u 27. minuti golom Marka Livaje, a izjednačio je Bruno Petković iz jedanaesterca u 72. minuti.

Najstroža kazna je dosuđena nakon akcije u kojoj je Baturina je uzeo loptu Elezu i ubacio pred gol. Petković je bio u duelu s Awaziemom, nakon čega je pao.

Sudac Igor Pajač je nakon asistencije VAR-a pokazao na bijelu točku, a Petković je bio siguran za 1-1. Zbog prigovora Pajač je dao crveni karton pomoćnom treneru Hajduka Goranu Karoglanu.

"Pohvale sucima, zadovoljan sam. Sudac je ispravno dosudio kazneni udarac. Awaziem nije imao namjeru igrati loptom, držao je protivnika i spriječio ga da uđe u situaciju za gol", nakon utakmice je izjavio šef hrvatskih sudaca Bruno Marić koji je istaknuo da je zadovoljan suđenjem na ovoj utakmici i pohvalio suce.