OGROMAN KOMPLIMENT / Schweinsteiger biranim riječima o bivšem igraču Hajduka: 'Takvog napadača nisam vidio od Lewandowskog'

Prtajin je u Hajduku bio od 2017. do 2019., ali je u tom periodu upisao samo jedan nastup

28.9.2023.
22:36

Branitelj naslova RB Leipzig je s dva pogotka slovenskog napadača Benjamina Šeška osigurao pobjedu od 3-2 kod drugoligaša Wehen Wiesbadena i proboj u drugi krug Njemačkog kupa.

SJANO BRANI /

Fenerbahče dominantnom pobjedom preuzeo vrh ljestvice, Livaković drugu utakmicu za redom nije primio gol

Leipzig, koji idućeg tjedna ugošćuje Manchester City u Ligi prvaka, poveo je u sedmoj minuti nakon što je Emil Forsberg zabio u mrežu odbijenu loptu, a Šeško udvostručio prednost u 18. minuti iz blizine.

Ovaj 20-godišnji Slovenac, kojeg se često uspoređuje s igračem Manchester Cityja Erlingom Haalandom zbog njegove brzine i napadačke snage, povećao je na 3-1 u 70. minuti nakon što je bivši igrač Hajduka Ivan Prtajin u 41. minuti vratio je domaćine u susret s golom iz prve prigode na utakmici.

Prtajin, koji je dvije sezone proveo i u drugoligašu Dugopolju, je ponovno zabio u 80. minuti, ali je Leipzig izdržao za pobjedu.

Schweinsteiger: 'Takvog napadača nisam vidio od Lewandowskog'

Oduševljen nastupom hrvatskog napadača bio je Bastian Schweinsteiger, nekadašnji reprezentativac Njemačke i legenda Bayerna. "Takvog napadača nisam vidio od Roberta Lewandowskog!", rekao je Schweinsteiger u emisiji nakon utakmice.

Prtajin je u Hajduku bio od 2017. do 2019., ali je u tom periodu upisao samo jedan nastup. U Wehenu je od prošle godine kada je stigao iz ljubljanske Olimpije