SCHALKE UNIŠTIO BORUSSIJU USRED DORTMUNDA: / Društvo iz Gelsenkirchena u ludoj utakmici poguralo Kovača prema tituli prvaka

Bayern München tri kola prije kraja ima bod više

27.4.2019.
17:19

Drugoplasirana momčad njemačke Bundeslige Borussija Dortmund, u subotu je poslijepodne izgubio od Schalkea 2-4 u sklopu 31. kola i tako otvorila put Kovačevom Bayernu do titule prvaka.

Bayern München tako tri kola prije kraja ima bod više i utakmicu više te veliku priliku pobjeći Dortmundu na +4 što bi zasigurno riješilo pitanje prvaka u Njemačkoj. Marco Reus i Marius Wolf isključeni su u 60. i 65. minuti, a pogotke za momčad pobjednika zabili su Caligiuri u 18. minuti, Sane u 28., Caligiuri u 62. postigao je svoj drugi pogodak na susretu, dok je četvrti pogodak za goste iz Gelsenkirchena postigao Embolo u 86.

KOVAČ POSTAO NOVI KRALJ NJEMAČKOG KUPA: /

Hrvat ušao u društvo legende koja je prije 15 godina šokirala Europu

Što se tiče poražene momčadi, za nju su zabijali Goetze u 14. za 1-0, dok je Witzel postigao gol u 85.

Leipzig je s 2-1 pobijedio Freiburg i čvrsto drži treće mjesto, dok je kiksao Eintracht odigravši kod kuće samo 0-0 s Herthom. Hrvatski reprezentativni nogometaš Ante Rebić odigrao je cijeli susret za momčad iz Frankfurta.

Fortuna je s 4-1 doma slavila protiv Werdera, dok je u borbi za ostanak "fenjeraš" Hannover s 1-0 svladao Mainz. Vodi Bayern s 70 bodova, a Dortmund ima 69, a dalje slijede Leipzig (64) i Eintracht (54).