Bundesliga je ovo čekala dvije godine!

Nogometaši Wolfsburga igrali su sat vremena s igračem više na gostovanju kod Hannovera. Svejedno su u dvoboju 19. bundesligaškog kola izgubili 2:1.

26.1.2013.
18:23

U 34. je minuti, pri svom debiju, crveni karton zbog grubog prekršaja zaradio Sebastien Pocognoli. U tom su trenutku igrači Mirka Slomke imali 1:0. Samo četiri minute kasnije povećali su vodstvo pogotkom Mamea Birama Dioufa. Senegalski 25-godišnji napadač, koji je u klub stigao prije točno godinu dana iz Manchester Uniteda, zabio je svoj osmi bundesligaški pogodak ove sezone. U 25 prvenstvenih utakmica koje je odigrao za svoj novi klub skupio je 14 golova i sedam asistencija. Gosti su utješni pogodak zabili već u prvoj minuti nastavka utakmice, i to preko stopera Madlunga. Do kraja utakmice momčad Dietera Heckinga nije uspjela izjednačiti. Nogometaši Schalkea remizirali su bez golova prvi put u jednoj bundesligaškoj utakmici od veljače 2011. godine, kada su u lokalnom derbiju s dortmundskom Borussijom također odigrali 0:0. Prošlo je otad 65 utakmica. U subotu su gostovali kod Augsburga. Nogometaši Greuther Fürtha na svom su travnjaku uvjerljivo (3:0) izgubili od Mainza. Njihova je to 17. uzastopna utakmica bez pobjede. Na svom stadionu ove sezone još uvijek čekaju prvi trobod. Borussia iz Mönchengladbacha proslavila je svoju 400. pobjedu u Bundesligi svladavši kod kuće Fortunu iz Düsseldorfa 2:1.