RUŠIO JE DINAMOVE EUROPSKE SNOVE, A S MOURINHOM SE POPEO NA KROV EUROPE: / Jedan od najvećih Hajdukovih promašaja završio karijeru

No za svojih najboljih dana Almeida je bio prava zvijer. Robusni centarfor svoje je najbolje dane proveo u Werderu, koji je bio puno jači od ovog današnjeg Werdera

Legendarni portugalski naadač Hugo Almeida završio je svoju profesionalnu nogometnu karijeru. Almeida je u svojoj posljednjoj sezoni igrao za portugalsku Coimbru, a prije toga je nastupao za splitski Hajduk u kojem se nije baš proslavio.

Dolaskom Almeide na Poljud Hajduk je privukao dosta pozornosti, no pokazalo se da je taj potez u biti bio velik promašaj. Iako se Almeida na trenutke činio kao za klasu bolji igrač od svih koji su se uz njega nalazili na terenu, njegovo tijelo nije bilo spremno za konstantnu igru.

Stalno je obnavljao ozljede, tako da se brzo rastao sa splitskim klubom koji mu je davao veliku plaću za HNL okvire.

IVAN RAKITIĆ NA UDARU ZBOG JUČERAŠNJE UTAKMICE: /

Ugledni španjolski list i navijači se oglasili, ovo nikako ne izgleda dobro

Najbolji u Werderu

No za svojih najboljih dana Almeida je bio prava zvijer. Robusni centarfor svoje je najbolje dane proveo u Werderu, koji je bio puno jači od ovog današnjeg Werdera, a 2007. godine dao je svoj obol izbacivanju Dinama iz trećeg pretkola Lige prvaka.

Almeida je zabio gol Modrima u prvoj utakmici na Maksimiru koju je Dinamo na kraju izgubio 2:1.

Valja napomenuti da je 2004. godine bio dio one mitske Mourinhove postave Porta s kojom je Portugalac razdrmao nogometni svijet i osvojio Ligu prvaka u nezaboravnom finalu protiv Monaca.

Almeida je u bogatoj karijeri zabio 104 pogotka, a uz Ligu prvaka je osvoji i dva portugalska prvenstva, njemački kup, dva portugalska kupa, jedan turski kup te prvenstvo Grčke.