prva hnl / Rijeka u golijadi svladala Rudeš i preskočila Osijek na drugom mjestu ljestvice

Rijeka je pobjedom nad Rudešom preskočila Osijek i probila se na drugo mjesto

22.2.2019.
20:28
Matija Habljak/PIXSELL

U prvoj utakmici 22. kola Prve HNL nogometaši Rijeke u petak su u gostima kod posljednjeplasiranog Rudeša slavili sa 4-2 (2-1), iako su domaćini poveli u 15. minuti.

Rudeš, koji je upisao dva remija u zadnjih pet kola, poveo je iz penala 15. minuti, a strijelac je bio stoper Vilibald Vuco.

No, u završnici prvog poluvremena Rijeka je napravila preokret. Prvo je u 41. minuti Alexander Gorgon pogodio iz penala, a u 43. minuti ganski veznjak Maxwell Acosty, nakon ubačaja Kvržića, zabija za vodstvo Rijeke 2-1.

U 59. minuti Rijeka je iz polukontre povećala vodstvo. Murić je proigrao Gorgona, koji trese mrežu za 3-1. A Jakov Puljić u 78. minuti donosi gostima prednost 4-1.

Utakmicu bogatu golovima zaključio je Dragan Juranović pogotkom u 81. minuti, kojim je ublažio poraz Rudeša.

Rijeka je preskočila Osijek i probila se na drugo mjesto, ima 41 bod, dok Osijek, koji u nedjelju gostuje kod vodećeg Dinama, drži treće mjesto sa 40 bodova. Vodeći Dinamo ima 54 boda, a Rudeš, koji je još uvijek bez pobjede, ostao je zadnji sa četiri boda.