REAL POBIJEDIO GRANADU, MODRIĆ ODIGRAO FENOMENALNU UTAKMICU: / Kraljevski klub stigao na korak do titule

Real je povećao svoju prednost nad drugoplasiranom Barcelonom na četiri boda

13.7.2020.
23:55

U posljednjem susretu 36. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je na gostovanju pobijedio Granadu sa 2-1 i dva kola prije kraja prvenstva ima četiri boda više od Barcelone.

ŠPANJOLCI NE MOGU PRESTATI HVALITI LUKU MODRIĆA: /

Naklonili se genijalnosti Hrvata: 'Ovo je sve prošao s Hrvatskom prije dvije godine'

"Kraljevski klub" će za tri dana u Madridu imati priliku pobjedom protiv Villarreala osigurati 34. naslov španjolskog prvaka.

Presudio početak utakmice

Real je protiv Granade odigrao odlično prvo i vrlo slabo drugo poluvrijeme, no i to je bilo dovoljno za tri boda.

Gosti su poveli u 10. minuti golom Ferlanda Mendyja nakon akcije u kojoj je sudjelovao i Luka Modrić. Samo šest minuta kasnije već je bilo 2-0. Modrić je uposlio Karima Benzemu koji je s krila ušao u kazneni prostor i sjajno pogodio. Francuski napadač je imao priliku i u 42. minuti, ali je Rui Silva fantastično obranio.

Luka Modrić

Courtois spašavao

Bilo je to praktički sve od Reala. Granada je u 50. minuti smanjila preko Darwina Machisa i potom do kraja susreta pokušavala izjednačiti. Najbliže golu bila je u samoj završnici kada su u istom napadu Cortez i Azeez opasno zaprijetili. Kod prvog udarca istaknuo se sjajnom obranom Courtois, a kod drugog pokušaja Ramos je skinuo loptu s gol crte.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 83 boda, Barcelona na drugom mjestu ima 79, a zatim slijede Atletico Madrid i Sevilla sa po 66 bodova.

Španjolska prva liga, 36. kolo

Ponedjeljak, 13.07, 22.00

Granada - Real Madrid 0:2 (Mendy 10', Benzema 16')

Granada: Rui Silva, Victor Diaz, German Sanchez, Domingos Duarte, Gil Dias, Ramon Azeez, Yangel Herrera, Dimitri Foulquier, Fede Vico, Darwin Machis, Carlos Fernandez

Real Madrid: Thibaut Courtois, Dani Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Ferland Mendy, Toni Kroos, Casemiro, Luka Modrić, Federico Valverde, Isco, Karim Benzema

90' Gotova je utakmica, Real sada ima 4 boda više od Barcelone uoči zadnja dva kola i na milimetar je do naslova prvaka.

85' Granada je opasnija od Reala u zadnjoj fazi utakmice. Domaćini su krenuli u ofenzivu i par puta opasnije zaprijetili, no rezultat se nije promijenio.

70' Ako Real pobijedi Granadu, još će mu samo dva boda iz zadnje dvije utakmice u sezoni biti potrebna za osvajanje naslova.

65' Zidane je u igru uveo Rodryga i Asensia koji su aktivni od samog početka i čini se da će nogometaši Granade s njima imati mnogo problema.

60' Novi pokušaj Granade. Pucao je Machis, strijelac prvog gola, ali nije precizan.

56' Granada igra puno bolje u drugom dijelu, a Real nije opasan kao u prvom poluvremenu. Gledamo ravnopravnu utakmicu.

50' GOL Granada je smanjila na 1:2. Zabio je Machis, a njegovom golu je prethodila velika pogreška Casemira koji je izgubio loptu na centru.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme.

42' Ponovno je Modrić izvrsno pronašao Benzemu koji puca, ali Silva sada brani.

37' Real se malo uspavao i Granada je odmah zaprijetila. Duarte je nakon ubačaja opasno pucao glavom, a Courtois obranio.

22' Real u potpunosti kontrolira utakmicu i Modrić je u glavnoj ulozi. Gosti imaju puno više loptu u nogama, a igra se prekida samo nakon prekršaja na Realovcima, u većini slučajeva to je na Modriću.

16' GOL Real je postigao i drugi pogodak, Benzema je povisio na 2:0. Asistirao mu je Modrić koji ga je lijepo pronašao na lijevoj strani, a Francuz je ušao u kazneni prostor Granade i precizno pogodio.

10' Akcija za gol je počela od Modrića, koji je proigrao Casemira, a Brazilac asistira Mendyju koji nakon prodora fenomenalno pogađa iz vrlo teške pozicije.

10' GOL Real je poveo pogotkom Mendyja, asistirao mu je Casemiro.

6' Izvrsno igra Modrić, hrvatski maestro upravlja igrom Reala koji dominira od samog početka i pitanje je trenutka kada će obrana Granade popustiti.

1' Počela je utakmica. Luka Modrić je u početnom sastavu Reala.

Nogometaši Real Madrida u 36. kolu Španjolske prve lige igraju utakmicu protiv Granade. Susret je to u kojem je Madrđanima potrebna pobjeda kako bi se odmaknuli drugoplasiranoj Barceloni na četiri boda prednosti uoči posljednja dva kola.