REAL MADRID - AL AIN 4-1: / Kraljevi iz Madrida na krilima Luke Modrića doletjeli su do novog velikog trofeja

Još jedna sjajna predstava Luke Modrića bila je ključ za pobjedu Real Madrida

22.12.2018.
16:06

Najbolji svjetski nogometaš Luka Modrić predvodio je Real Madrid do rekordnog četvrtog naslova svjetskog klupskog prvaka nakon što je u subotnjem finalu u Abu Dhabiju Real svladao Al Ain, kojeg vodi hrvatski trener Zoran Mamić, sa 4-1, a Modrić je upisao gol i asistenciju.

Real je poveo u 14. minuti lijepim pogotkom Luke Modrića, koji je sa 18 metara lijevom nogom odlično pogodio donji desni kut Al-Ainova gola. Na 2-0 povisio je Marcos Llorente u 60. minuti. Odbijenu loptu je volejem s ruba kaznenog prostora zakucao u mrežu.

Rutinska pobjeda

Novi pogodak Real je zabio nakon kornera u 79. minuti. Modrić je odlično ubacio, a Sergio Ramos glavom pogađa za 3-0. Momčad iz Ujedinjenih Arapskih Emirata ipak je uspjela zabiti utješni pogodak, a strijelac je bio Japanac Tsukasa Shiotani (86), dok je za konačnih 4-1 za Real zaslužan Egipćanin Yahia Nader (90+1), koji je postigao autogol.

Prije finala odigrana je utakmica za 3. mjesto, a nogometaši argentinske River Plate svladali su japansku Kashimu sa 4-0. Strijelci za argentinsku momčad bili su Bruno Zuculini (24), Gonzalo Martinez (73, 90+3) i Rafael Borre (89-11m).

REAL MADRID - AL AIN 4:1

REAL MADRID: Courtois; Marcelo, Ramos, Varane, Carvajal; Kroos, Llorente, Modrić; Lucas, Benzema, Bale

AL AIN: Eisa; Shiotani, Fayez, Ahmed, A. Mohamed; Barman, Doumbia, Abdulrahman; Caio, Berg, El Shahat

KRAJ UTAKMICE!

90' GOOOOOOL! Vinicius Junior sjurio se prema vratio i isprovocirao autogol domaćina! Sada je 4:1!

86' GOOOOOOL! Smanjili su domaćini na 3:1, zabio je Shiotani!

84' Pokušavaju domaći sada potpuno se otvoriti, ali jasno je da je ova utakmica gotovo što se tiče natjecateljskog dijela.

79' GOOOOOOOL! Prelijepa asistencija hrvatskog čarobnjaka za Sergia Ramosa koji glavom stavlja točku na i.

76' Još jednom je Luka Modrić sjajno proigrao Balea, ali ovaj je promašio još jednu veliku priliku.

74' Velika prilika za domaće! Opet je bila gužva u kaznenom prostoru Reala, zaspao je Ramos, neoprezan je bio Courtois, ali spasili su se Realovci.

70' Smirila se utakmica, Al Ain se sve više otvara, ali njihovi pokušaju propadaju već na sredini terena tako da se tamo najviše i igra.

65' Još jedna velika prilika za Real i još jedan promašaj Balea! Ovo je sada već natjecanje u promašajima između Balea i Benzeme!

63' Zaprijetio je Al Ain nakon polukontre, ali krajnji rezultat akcije bio je udarac koji je završio u bloku Realove obrane.

60' GOOOOOOOOL! Llorente je zabio za 2:0 na sličan način na koji je Modrić zabio prvi pogodak!

56' Bale je izbio sam pred vratara, ali pod nezgodnim kutem pa je završio na rubu kaznenog prostora i prilika je propala i prije nego se stvorila.

53' Odlična akcija Reala, u tri poteza doveli su Benzemu u priliku, ali ovaj je promašio još jednu izglednu priliku.

50' Modrić je pobjegao obrani Al Aina i centrirao nekon čega je nastala gužva u kaznenom prostoru, zaprijetio je Bale, ali nedovoljno precizno.

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

45' Poluvrijeme!

44' Bio je u dobroj prilici Vasquez, kojeg je Modrić proigrao petom nakon čega je srušen u kaznenom prostoru, ali nema jedanaesterca.

40' Zaprijetio je ponovno Luka Modrić! Potegnuo je još jedan volej s ruba kaznenog prostora, ali ovog puta Eisa je uspio obraniti udarac hrvatskog kapetana.

39'Velika prilika za Real Madrid! Kroos je izveo korner, Bale pucao glavom, a Eisa na jedvite jade izvukao ispod prečke!

35' Vasquez je prošao po desnoj strani, pronašao samog Benzemu u sredini kaznenog prostora koji puca visoko iznad gola.

32' Situacija na terenu ne mijenja se u zadnjih 10 minuta, kao da je pogodak Modrića bio dovoljan da se momčad Madriđana smiri.

25' Real ima loptu u nogama gotovo 80% dosadašnjeg susreta, to govori sve o tome kako se igra.

21' Real nastavlja s pritiskom, a Modrić dirigira tempo cijele utakmice, ovo je onaj Luka kojeg smo gledali u Rusiji.

18' Več četvrta čista prilika na utakmici, Carvajal je namjestio Lucasa Vasqueza na udarac, ali očito je da on nema Modrićevu preciznost i ostaje 1:0.

17' Zabila je domaća momčad pogodak, ali sudac ga nije priznao nakon čega je VAR potvrdio njegovu odluku.

15' GOOOOOOOL! Zabio je Luka Modrić! Sjajno je opalio s oko 20 metara.

13'Velika prilika za Al Ain! El Shahat je ispremiješao cijelu obranu Reala i pucao na gol, a loptu je u zadnji čas očistio Sergio Ramos!

11' Pokušava Real brojnim dodavanjima probiti blok u koji je stala domaća momčad, ali zasad bez većeg uspjeha.

7' Sada panika na drugoj strani, nakon centaršuta Vasqueza nastala je pomutnja, ali bez prijetnje za vrata domaćina.

5' Velika prilika odmah na drugoj strani, Courtois je izašao s vrata i izazvao paniku svoje obrane, ali Berg nije bio dovoljno brz i Varane je spriječio veću katastrofu.

4' Nakon gužve u kaznenom prostoru lopta je pogodila stativu, zamalo je to bio autogol jednog od braniča momčadi Zorana Mamića.

3' Igrači Al Aina krenuli su u utakmicu maksimalno ozbiljno i odmah se nametnuli s nekoliko grubih prekršaja. Očito su se došli nadigravati s Real Madridom.

1' Počela je utakmica!