REAL DOMINIRAO I OSVOJIO SUPERKUP: / Nastavila se agonija Barcelone, Kovačić dobio ovacije Bernabeua

Dominacija Reala nad Barcelonom se nastavila, Madriđani su slavili i u uzvratnoj utakmici španjolskog Superkupa.

17.8.2017.
0:45

Realu nije nedostajao kažnjeni Cristiano Ronaldo, već nakon četiri minute Marco Asensio je golčinom načeo Barceloninu mrežu, a u 39. je Karim Benzema povisio na 2:0.

Trojica Hrvata od 1. minute

Hrvatska je bila u "punom sastavu" na El Clasicu, od prve minute na terenu Santiago Bernabeua zaigrali su Modrić, Kovačić i Rakitić.

U Realovu momčad vratio se Luka Modrić koji je prvu utakmicu preskočio zbog davno zarađene suspenzije. Zanimljivo je da je Modrić svoju prvu utakmicui za Real odigrao upravo u španjolskom Superkupu, prije pet godina, kad je stigao iz Tottehnama i odmah osvojio trofej sa "kraljevskim klubom".

Sad je u prvoj utakmici, na Camp Nou, njegovu ulogu vrlo dobro je odradio Mateo Kovačić, Realov vezni red igra blizu savršenstvu. Zato je Zidane ostavio Kovu u prvih 11. Na klupi je ostao Casemiro koji je u 62. minuti zamijenio Kovačića. Mladog Hrvata su navijači na Santiago Bernabeu nakon izvrsne igre i atraktivnih poteza, ispratili ovacijama.

Posebno će Kovačića pamtiti Busquets koje je hrvatski veznjak sjajno predriblao...

Na drugoj strani, u veznom redu Barcelone nije bilo lako Ivanu Rakitiću, jer Real, aktualni dvostruki europski prvak, igra svoj najbolji nogomet unazad desetak godina... A Valverdeov početni eksperiment s formacijom 3-5-2 Real je razbio u komadiće.

Modrić blizu pogotka u 2. minuti

Iako nije mogao računati na suspendiranog Cristiana Ronalda, a Gareth Bale ostavio na klupi za pričuve, trener Real Madrida Zinedine Zidane ponovno je pronašao pobjedničku formulu koja je njegovoj momčadi donijela sedmi trofej otkako je sjeo na klupu "kraljevskog kluba". Vrlo važne uloge u tom sustavu imali su Mateo Kovačić i Luka Modrić koji dirigirali Realovim veznim redom, otvarajući polukontre i kontre iz kojih je, baš kao i na prvoj utakmici u Barceloni, madridski sastav bio najubojitiji.

Nakon što je Modrić već u 2. minuti mogao svladati Ter Stegena da njegov udarac nije završio u bloku, samo dvije minute poslije Asensio je preciznim udarcem svladao Barrceloninog vratara koji je samo pogledom ispratio kako lopta ulazi u mrežu.

Nemoćni Messi i Suarez

Barcelona je bila potpuno bezopasna u prvih 15 minuta, ali je već u 16. minuti mogla izjednačiti. Leo Messi se sjurio u kazneni prostor s desne strane, dobio dobru loptu, ali je Keylor Navas nadmudrio kapetana Barcelone. Tri minute poslije Messi je bio asistent, a Suarez se našao u prilici, ali je vratar Reala ponovno izašao kao pobjednik.

Kad do pogotka nije stigla Barcelona, došla je domaća momčad. Prvo je u 33. minuti Lucas Vazquez uzdrmao vratnicu, a šest minuta poslije Madriđani su poveli 2-0. Po lijevom boku probio se Marcelo, ubacio nisu loptu koju je pokraj statičnog Umtitija primio Benzema i sa šest metara lakoćom zatresao mrežu.

I u drugom poluvremenu bilo je izglednih situacija za pogodak na obje strane, ali je ostao rezultat iz prvog poluvremena. U 53. minuti Leo Messi je bio sam pred Navasom, prebacio ga, ali je lopta pogodila gredu. Samo dvije minute poslije Karim Benzema je snažno pucao s nekoliko metara s lijeve strane, ali je Marc-Andre ter Stegen uspio obraniti taj udarac ramenom.

Barcelona je ponovno bila blizu pogotku u 71. minuti, kad je Sergi Roberto sam izbio pred Keylora Navasa, ali je domaći vratar obranio njegov pokušaj. U istoj minuti Navas je obranio precizan udarac Messija s ruba šesnaesterca, na odbijenu loptu natrčao je Luis Suarez, ali je glavom pogodio samo vanjski dio vratnice.

Drugi Realov trofej u sezoni

Nije još ni kraj kolovoza, a Realu je ovo drugi trofej u sezoni, Zidane s "kraljevskim klubom" već ima europski Superkup osvojen u Skopju protiv Manchester Uniteda, sad i španjolski Superkup. Sedmi je to trofej za Francuza na klupi Reala otkako je prije godinu i pol preuzeo momčad.

Jedina dobra vijest za Barcelonu večeras je statistički podatak da zadnjih šest osvajača Superkupa, kasnije nisu osvojili Primeru...

'OVO JE PROGON': /

Ronaldo poludio zbog kazne, prucurio i urnebesan detalj iz njegove žalbe, opet krenule priče da odlazi iz Reala

Uzdrmana Barcelona

Barcelona ne igra uvjerljivo na početku sezone, Katalonce je uzdrmao Neymarov odlazak, a novo pojačanje Paulinho ipak nije razina svog sunarodnjaka.

Prvenstvo počinje sljedećeg vikenda, Barcelona dočekuje Betis, a Real gostuje kod Deportiva na Riazoru.

UŽIVO

Real Madrid - Barcelona 2:0

Strijelci: 1:0 Asensio (4.), 2:0 Benzema (39')

Real Madrid: Navas; Carvajalo, Ramos, Varane, Marcelo; Modrić, Kovačić, Kroos; Lucas Vasquez, Benzema, Asensio

Barcelona: Ter Stegen, Mascherano, Piqué, Umtiti, Sergio Roberto, Rakitić, Busquets, Alba, Andre Gomes, Suárez, Messi

Kraj utakmice, Real je osvojio Supekup

90+3 - Ružan start Mascherana na kraju utakmice, istresao je Argentinac svoje frustracije i dobio žuti karton.

90' - Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade

85' - Šepa Luis Suarez, ali Barcelona više nema pravo na izmjenu

80' - Izašao je Toni Kroos, ušao Dani Ceballos, koji je ovog ljeta stigao iz Betisa

80' - Smirio se dvoboj, drugo poluvrijeme je puno laganije od prvog

78' - Lucas Digne umjesto Jordija Albe, treća zamjena Valverdea

74' - Probao je Rakitić, možda je Semedo bio u boljoj poziciji

72' - Deulofeu je ušao, Andre Gomes izašao.

71' - Danas definitivno nije Barcelonin dan. Prvo je pokušao Sergio Roberto, ali slabo je šutirao pa je Navas obranio. U nastavku akcije, pokušao je glavom u padu Luis Suarez, ali pogodio je desnu stativu

65' - Pokušao je Suarez iz blizine, ali nije svladao Navasa

62' - Izašao je uz ovacije navijača Mateo Kovačić, ušao Casemiro. S ove utakmice pamtit će se, između ostalog, ovaj Kovačićev potez kad je "uništio" Busquetsa.

60' - Dobro je Asensio odigrao povratnu loptu, nastala je gužva pred Barceloninim vratima, a Semedo je onda uspio raščistiti

53' - Greda! Sad je Real imao sreće, gađao je Messi preko Navasa i pogodio okvir gola

50' - Izašao je Pique, ušao Semedo. Možda je u pitanju ozljeda Barcelonina braniča.

48' - Navas je sjajno presjekao pokušaj Barcelone

46' - Počelo je 2. poluvrijeme, zasad nema izmjena.

Kraj 1. poluvremena

45' - Kraj 1. poluvremena, nije bilo ni minute sudačke nadoknade. Barcelona je grogirana

44' - Prošao je Benzema kroz Barceloninu obranu, probao šut, ali lopta je otišla preko gola.

39' - GOOOOL! Real vodi 2:0, zabio je Benzema! Iskoristio je Francuz kiks Umtitija, otresao se Barceloninog braniča u okretu i zatresao Ter Stegenovu mrežu. Katalonci izgledaju kao razbijena vojska

33' - Vratnica! Vasquez je zatresao okvir Barceloninog gola!

31'- Na ubačaj s desne strane Lucasa Vasqueza, Pique je kopačkom izbacio loptu, ali i "pogladio" Benzemu po glavi

25' - Odigrao je Benzema povratno za Asensija, ali taj udarac je Barcelonina obrana uspjela obraniti. Iz nastavka akcije, iz udarca iz kuta, Varane je zaprijetio udarcem glavom

20' - Marcelo je pokušao ubaciti s lijeve strane, ali je lopta prošla pored Ter Stegenovog gola

19' - Razbudila se Barcelona, Messi je ponovno bio opasan u Realovom 16-ercu, pokušao je proigrati Suareza, ali je Ramos uspio izbaciti loptu

15' - Dobra prilika za Messija, ali mu je u noge na vrijeme ušao Navas

11' - Ubacio je Suarez za Gomesa, ali lopta nije došla do njega.

Real je zabio u zadnjih 68 utamica u nizu, u svim natjecanjima, takav niz nema ni jedna momčad iz Liga petice

8' - Asensio je zabio četiri gola u Realovim finalima, u finalu Lige prvaka, europskog Superkupa i dva u španjolskom Superkupu. Ovaj je možda i najljepši.

4' - GOOOOOL! Asensio! Real je nastavio razvaljivati Barcelonu, agonija Katalonaca se nastavila i u uzvratnoj utakmici. Kakva golčina Marca Asensija, s 30-ak metara!

3' - Probao je vanjskom udarac Luka Modrić, ali bezuspješno

1' - Počela je utakmica, sudi Sanchez Martinez.

22:00 - U Realovom napadu od 1. minute su, što je iznenađenje, Marco Asensio i Lucas Vasquez umjesto Isca i Garetha Balea. Barcelonin trener Ernesto Valverde iznenadio je formacijom 3-5-2.