PRETKOLO EUROPSKE LIGE / Razočaravajući start Bilića: West Ham poražen od slovenskih Domžala

29.7.2016.
9:45

Slovenski prvoligaš Domžale priredio je iznenađenje pobijedivši u Ljubljani West Ham Slavena Bilića 2-1 u prvom susretu 3. pretkola Europske lige.

Utakmica se igrala u Ljubljani na stadionu Stožice, a West Ham je stigao direktno iz Austrije gdje se nalazi na pripremama za novu sezonu koja počinje 14. kolovoza.

"Čekičari" su nastupili bez ponajboljih igrača Dimitrija Payeta i Manuela Lanzinija, no Bilić je na teren poslao jaku momčad koju su predvodili Carroll, Valencia, Noble i Antonio te pojačanja Feghouli i Nordtveit.

Bivši hrvatski izbornik utakmicu je pratio s tribina, a momčad je vodio Nikola Jurčević.

Slovenski sastav je poveo u 11. golom Matica Črnica iz kaznenog udarca, a izjednačio je Mark Noble sedam minuta kasnije, također iz jedanaesterca.

Črnic je u 49. minuti lijepim golom doveo Domžale u novu prednost, a u samoj završnici je mogao zabiti i treći pogodak, no Adrian je sjajno obranio njegov udarac.