JE LI MOGUĆE? / Raspada se jedan od najdominantnijih veznih trojaca u povijesti: Modrić ostaje bez kolege s kojim rastura godinama

Manchester United se zanima za usluge vrlo važnog igrača Reala

16.8.2022.
17:35

Nogometaši madridskog Reala u obranu naslova španjolskog prvaka krenuli su pobjedom 2-1 na gostovanju kod Almerije, a kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić odigrao je drugo poluvrijeme u kojem je njegova momčad napravila preokret.

BODØ/GLIMT - DINAMO 1-0 /

'Zagrebački plavi' nisu preživjeli paklene Norvežane, ali imaju veliku priliku u uzvratu za prolaz u skupinu Lige prvaka

Naime, Almeria je povela u 6. minuti utakmice, a strijelac je bio Largie Ramazani. Sve do 61. minute je domaći vratar Fernando Martinez Rubio činio čuda i spašavao svoju mrežu, kad ga je konačno uspio svladati Lucas Vazquez koji je odbijenu loptu poslao u mrežu s desetak metara.

U 75. minuti, nakon što je Luka Modrić izborio prekršaj na 20-ak metara od gola, Carlo Ancelotti je u igru ubacio Davida Alabu, a austrijski reprezentativac je iz slobodnog udarca i prvog kontakta s loptom pogodio gornji lijevi kut za pobjedu španjolskog i europskog prvaka.

United odustaje od igrača Barce i okreće se Realu

Modrić i dalje igra sjajno, i s 37 godina na leđima, a dobro ga prate i Toni Kroos i Casemiro. Njemačko-brazilsko-hrvatski trojac već godinama dominira u veznoj liniji Reala te su zajedno došli do čak pet trofeja Lige prvaka. No, taj bi se trojac uskoro mogao raspasti, na opću tugu nogometnog svijeta.

Popularna Marca piše kako je za usluge Casemira zainteresiran Manchester United, koji polako odustaje od ideje da Frenkie de Jong zaigra za njihovu momčad.

"S obzirom na složenost posla s de Jongom, na Old Traffordu su se okrenuli Casemiru", pišu Španjolci. Englezi još uvijek nisu poslali službenu ponudu i trenutno je teško zamisliti da se Kraljevski klub odrekne jednog od trojca u sredini.

Brazilac je u Real stigao 2013. godine iz Sao Paula. Igrao je na posudbi u Portu, a 2015. godine je postao prvotimac i jedan od najvažnijih igrača Kraljeva. Za njih je odigrao 336 utakmica te je osvojio 18 trofeja.