DRAMA DO KRAJA / Rangers na hrvatski pogon do četvrtfinala Kupa: Čolak zabio za izjednačenje, Barišić asistirao za pobjednički gol

Plasman u četvrtfinale ranije su izborili Celtic, Hearts, Kilmarnock, Ayr United, Inverness Caledonian Thistle, te Raith Rovers

12.2.2023.
20:03

Nogometaši Rangersa izborili su plasman u četvrtfinale škotskog Kupa nakon što su u susretu osmine finala pobijedili Partick Thistle sa 3-2.

GRAĐANI NA MINUS TRI /

Manchester City već u prvom poluvremenu 'riješio' posao: Pep Guardiola napravio nešto što će se pamtiti

Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj su gosti poveli 1-0, imali su i 2-2, no Rangers je četiri minute prije kraja zabio za pobjedu.

Partick Thistle, koji se nalazi na petom mjestu drugog razreda škotskog nogometa, poveli su u 35. minuti golom Kevina Holta iz jedanaesterca.

Izjednačio je hrvatski napadač Antonio Čolak u 50. minuti svojim 15. golom u 30. nastupu za Rangers.

U 65. minuti je domaćin imao kazneni udarac, no James Tavernier nije bio precizan. Ipak, rezultat je preokrenuo Malik Tillman u 71. minuti. No, samo dvije minute kasnije izjednačio je Scott Tiffoney.

Pobjedu Rangersu donio je James Sands u 86. minuti nakon ubačaja Borne Barišića iz kornera.

Plasman u četvrtfinale ranije su izborili Celtic, Hearts, Kilmarnock, Ayr United, Inverness Caledonian Thistle, te Raith Rovers. Posljednji putnik bit će poznat nakon susreta Darvel - Falkirk.