BROD KOJI TONE / Rakitićeva Sevilla upisala novi poraz: Susret obilježila sporna odluka suca

U posljednjem subotnjem dvoboju 16. kola španjolskog nogometnog prvenstva Mallorca je pred svojim navijačima svladala Sevillu s 1-0 u dvoboju dvije momčadi koje prolaze kroz rezultatsku krizu.

9.12.2023.
23:30

Mallorci je prvu prvenstvenu pobjedu u zadnja tri mjeseca donio Cyle Larin pogotkom u 11. minuti.

U SVOM STILU /

Bjelica nakon pobjede poslije 105 dana: 'Ako me niste poznavali, sada me znate'

No, ostaje dojam da je Sevilla oštećena za poništeni pogodak u 63. minuti. Strijelac je bio Adria Pedrosa, nakon čijeg je udarca lopta na putu prema mreži očešala Youssefa En Nesyrija, malo promijenila smjer i završila u mreži. Glavni sudac Javier Alberola Rojas je na signal iz VAR sobe pregledao snimku i zaključio da je lopta En Nesyrija pogodila u lakat te poništio pogodak, iako je dojam, prema kretnjama Sevillinog napadača, da se lopta odbila od Marokančevih leđa.

Osim toga, najzaslužniji za to što je Mallorcina mreža ostala netaknuta bio je srpski vratar Predrag Rajković koji je imao nekoliko vrlo teških obrana u izglednim situacijama za gostujuće igrače.

Ivan Rakitić je predvodio Sevillu kao kapetan u ovoj utakmici i tijekom cijelog dvoboja bio jedan od zapaženijh igrača gostujuće momčadi. No, Sevillina rezultatska kriza je produbljena devetim prvenstvenim nastupom u kojem anadaluzijska momčad nije došla do pobjede.

Mallorca je došla do 14 bodova i popela se na 15. mjesto te preskočila Sevillu koja je s bodom manje na 16. poziciji.

Hrvatsku žensku rukometnu reprezentaciju na SP-u gledajte na Voyo i RTL Kockici. Prvenstvo u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj počelo je 29. studenog i trajat će do 17. prosinca. Budite uz Kraljice šoka.