ISPALI IZ DRUGE / Prošle godine igrali su u prvoj hrvatskoj ligi, sljedeće će biti u trećoj

Uvjerljivo su posljednji na ljestvici s 21 bodom te tri kola prije kraja nemaju šanse ostati u ligi

12.5.2023.
21:47
Ivo Čagalj/Pixsell

Hrvatski dragovoljac prošle je sezone igrao u HNL-u, a od sljedeće sezone igrat će u trećem rangu hrvatskog nogometa.

NULA U KOPRIVNICI /

Belupo zabio golčinu iz slobodnog udarca, VAR uoči nepravilnost i poništio gol

Jasno je to nakon što su u 30. kolu 2. HNL na domaćem terenu odigrali 2:2 protiv Croatije iz Zmijavaca.

Naime, više nemaju ni teoretske šanse da u posljednja tri kola izbore mjesta koja garantiraju ostanak. Uvjerljivo su posljednji na ljestvici s 21 bodom.

Iako su gosti od treće minute igrali s igračem manje nakon isključenja Brkića, poveli su golom Bačelić Grgića u 36. minuti.

Ipak, Dragovoljac do poluvremena okreće golovima Zdunića i Pilistellija. Konačnih 2-2 postavio je Petrak u 53. minuti.

Croatia je peta s 40 bodova. Vodeći je Rudeš sa 60 bodova, te je blizu povratka u elitni razred hrvatskog nogometa jer ima sedam bodova više od Vukovara. Uz Dragovoljac ispada još jedna momčad, a borbu vode BSK koji ima 32 boda, te Kustošija s bodom manje.