HRVATSKI PROTIVNICI NA EURU / Englezi minimalno slavili, Škoti dva puta vodili pa ispustili pobjedu

Engleska je u Middlesbroughu svladala Austriju, a Škoti su u portugalskom Faru odigrali neodlučeno s Nizozemcima

2.6.2021.
23:42

Budući da su Škotska i Engleska sa Hrvatskom u skupini na Euru, od prijateljskih utakmica igranih u srijedu za nas su najzanimljiviji bili susreti Nizozemske i Škotske u portugalskom Faru, te dvoboj Engleske i Austrije u Middlesbroughu.

PROPALI PLANOVI /

Protivnik Vatrenih u velikim problemima, ostali bez sedam igrača devet dana prije početka Eura

Škotska je dva puta vodila protiv Nizozemske, ali je na kraju završilo 2-2. Škoti su poveli golom braniča belgijskog Oostendea Jacka Hendryja u 11. minuti, a poravnao je Memphis Depay u 17. Do novog vodstva Škoti su stigli u 63. minuti, a strijelac je bio napadač Hiberniana Kevin Nisbet. Ipak, Memphis Depay je svojim drugim pogotkom u 89. minuti donio konačnih 2-2.

Svjetski prvaci uvjerljivi

Engleska je dobila Austriju sa 1-0 golom 20-godišnjeg napadača Arsenala Bukaye Sake u 56. minuti.

Njemačka i Danska su u Innsbrucku odigrali 1-1, a oba gola pala su u drugom poluvremenu. Nijemci su došli u prednost pogotkom veznjaka Borussije Monchengladbach Floriana Neuhausa u 48. minuti, a remi Danskoj donio je Yussuf Poulsen (71).

Francuska je u Nici svladala Wales sa 3-0, s tim da Karim Benzema nije iskoristio penal u 27. minuti, obranio ga je vratar Ward. No, raspoložen je bio Kylian Mbappé, koji je u 34. minuti zabio za 1-0, a potom je u 48. asistirao Griezmannu za 2-0. Konačnih 3-0 postavio je Ousmane Dembélé u 79. minuti.