PREOKRET NA POLJUDU: / Povijesni poraz, Hajduk opet izgubio!

Nogometaši Hajduka su upisali poraz u 27. kolu prvenstva. U gradskom derbiju na Poljudu RNK Split je slavio s 2:1 nakon preokreta.

4.4.2015.
21:26

Hajduk je poveo golom Milevskog u 37. minuti. Maloča je proigrao Jozinovića na lijevoj strani, ovaj ušao u kazneni prostor Splita, idealno proigrao Ukrajinca koji je sa sedam metara zabio za vodstvo Hajduka.

Gosti su do preokreta stigli u nastavku. Prvo je Marko Rog matirao vratara Ranilovića, da bi navijače Hajduka u očaj bacio Sokol Cikalleshi. Albanski reprezentativac je izborio kazneni udarac, a onda ga i realizirao za velika tri boda. Bila je to povijesna pobjeda Splita na Poljudu, konačno su uspjeli slaviti kod gradskog rivala

Split je ovom pobjedom skočio na šesto mjesto sa 32 boda, jednim manje od petog Zagreba, a dva više od sedmog Slaven Belupa, dok je Hajduk ostao četvrti sa 37 bodova, četiri manje od treće Lokomotive. Na vrhu je Dinamo sa 67 bodova, druga Rijeka ima 53.