OSTVARIO PRVIJENAC / Vatreni u sjajnoj formi: Premijerni gol Josipa Šutala u dresu Ajaxa

Šutalo je odigrao cijelu utakmicu za Ajax na čijoj je klupi za pričuve tijekom cijelog dvoboja sjedio Jakov Medić. Borna Sosa nije bio u igračkom kadru Ajaxa za ovaj dvoboj

19.5.2024.
16:53

Ove nedjelje okončana je sezona u nizozemskoj Eredivise, a Ajax je na samom kraju, u dvoboju 34. kola, odigrao 2-2 kod Vitessea.

DINAMOVCI GA BRANE /

Šutalo se ispričao zbog crvenog, navijači ga napali: 'Kako je tako dobar za Hrvatsku?'

Vitesse je poveo u 15. minuti golom Boutraha, dok su gosti iz Amsterdama izjednačili u 42. minuti. Strijelac je bio hrvatski reprezentativac Josip Šutalo što mu je bio premijerni pogodak u dresu Ajaxa. Drugi put domaćin je poveo u 78. minuti golom Kozlowskog, a sve je zaključeno kada je Berghuis u 94. postavio konačnih 2-2.

Šutalo je odigrao cijelu utakmicu za Ajax na čijoj je klupi za pričuve tijekom cijelog dvoboja sjedio Jakov Medić. Borna Sosa nije bio u igračkom kadru Ajaxa za ovaj dvoboj. Kod domaćina je do 64. minute igrao hrvatski nogometaš Dominik Oroz. Ajax je sezonu završio na petom mjestu.

Od ranije novi prvak PSV sezonu je zaključio domaćom pobjedom 3-1 protiv Waalwijka, a dva pogotka dao je De Jong. Direktno je proboj prema Ligi prvaka osigurao i drugoplasirani Feyenoord koji je prošle sezone bio prvak. U zadnjem kolu Feyenoord je kao domaćin svladao Excelsior 4-0 golovima Traunera, Lingra, Hancka i Geertruide. Hrvatski reprezentativac Luka Ivanušec za Feyenoord je zaigrao od 67. minute.

Prvak PSV je skupio 91 bod, drugi Feyenoord 84, dok je treći završio Twente koji će igrati kvalifikacije za Ligu prvaka. U zadnjem kolu Twente je obranio treću poziciju od četvrtog AZ Alkmaara nakon gostujuće 2-1 pobjede kod Zwollea. Direktno su Eredivisie napustili Volendam i Vitesse, dok će Excelsior igrati dodatne kvalifikacije.