Veliki derbi 30. kola engleske Premierlige odigran je na Old Traffordu gdje je Manchester United ugostio momčad Liverpoola. Liverpool je slavio s 3:0 i približio se Chelseaju na vrhu ljestvice.

16.3.2014.
16:59

Zaostatak Liverpoola za Chelseajem sada iznosi svega četiri boda s tim da Liverpool ima utakmicu manje na kontu. Na Old Traffordu upisao je pobjedu u burnom susretu u kojem su mu dosuđena tri kaznena udarca, od čega su dva realizirana, a United je utakmicu završio s desetoricom nakon isključenja Nemanje Vidića u 77. minuti susreta.

Ovo je prvi put u povijesti lige da su protiv Manchester Uniteda na Old Traffordu dosuđena tri kaznena udarca, toliki broj jedanaesteraca za jednu momčad ujedno je raritet u povijesti lige, a takvo što dogodilo se u još samo dva susreta.

Prvi je dosuđen u 34. minuti kada je Rafael igrao rukom u kaznenom prostoru, a Steven Gerrard mirno pogodio mrežu De Gee.

S tih 1-0 otišlo se na odmor, a samo otvaranje drugog dijela bilo je šokantno za domaćina. Phil Jones je u početnim trenucima drugog poluvremena napravio prekršaj nad Allenom, sudac Clattenburg ponovno je pokazao na 11 metara i Gerrard je i drugi put bio precizan.

Treći kazneni udarac dosuđen je u 78. minuti kada je ujedno Vidić zaradio isključenje. Njemu je prethodio pad Sturridgea u 16 metara, no ovaj put Gerrard nije bio tako precizan te je pogodio vratnicu.

Ipak su gosti uspjeli doći do trećeg pogotka i to u 84. minuti preko Luisa Suareza koji je tako stigao do 25. prvenstvenog pogotka i potvrdio visoku pobjedu gostiju.

Manchester United teško je poražen u derbiju na svom travnjaku protiv Liverpoola (3-0), a menadžer gostiju Brendan Rodgers bio je vidno zadovoljan nastupom svojih igrača za koje tvrdi kako su mogli i osjetnije slaviti.

Tri pogotka i nerealiziran jedan od tri kaznena udarca dovoljno pokazuju koliko je ovo bilo frustrirajuće poslijepodne za Manchester United, a Rodgers tvrdi kako je uz sav respekt prema protivniku, imao vjere u dobar rezultat.

- Naša dominacija bila je očita. Imali smo respekt prema Manchester Unitedu kao klubu i jakoj momčadi, ali smo na Old Trafford doputovali s vjerom da možemo ostvariti dobar rezultat.

Rodgers tvrdi kako je pobjeda njegove momčadi na kraju mogla biti i izraženija.

- Slavili smo s 3-0, ali smo isto tako mogli postići barem pet ili šest pogodaka. Napredujemo i mislim da je to jasna poruka. Sve smo bolji kao momčad i igrači sve bolje razumiju što trebaju raditi na travnjaku. I u drugom ovosezonskom dvoboju Tottenhama i Arsenala slavili su igrači Arsenea Wengera rezultatom 1-0. Utakmicu na Emiratesu u rujnu je riješio Olivier Giroud, a dvoboj 30. kola na White Hart Laneu Tomaš Rosicky. Rosicky je pobjednički pogodak postigao već u 72. sekundi utakmice što je najbrži Arsenalov pogodak u susretima protiv Tottenhama u povijesti. Čeh je nakon kombinacije s Alexom Oxlade-Chamberlainom krasno pogodio i doveo svoju momčad do prednosti.

Rani pogodak nagovijestio je zanimljivu utakmicu, ali malo tko je mogao pomisliti kako će to biti i jedini pogodak. Do odlaska na odmor mogla je momčad francuskog stručnjaka i povećati vodstvo, ali Oxlade-Chamberlain i Lukas Podolski nisu bili precizni u izglednim situacijama.

U drugom dijelu Tottenham je zaigrao bolje i okomitije prema golu, u ranoj fazi je propustio iskoristiti slabije reakcije Wojciecha Szczesnog i Arsenal je uspio iskontrolirati susret do kraja.

Ovom pobjedom Arsenal se izjednačio s Liverpoolom na drugoj poziciji na ljestvici i ostao je u aktivnoj borbi za naslov prvaka. Zaostatak Liverpoola i Arsenala za vodećim Chelseajem je četiri boda, a Tottenham je ostao na velikih 13 bodova zaostatka za gradskim rivalom koji drži vrh ljestvice.

Ljestvica:

1 Chelsea 30 20 6 4 56-23 +33 66 2 Liverpool 29 19 5 5 76-35 +41 62 3 Arsenal 29 19 5 5 53-28 +25 62 4 Manchester City 27 19 3 5 71-27 +44 60 5 Tottenham 30 16 5 9 37-38 -1 53 6 Everton 28 14 9 5 40-28 +12 51 7 Manchester United 29 14 6 9 46-34 +12 48 8 Southampton 30 12 9 9 43-37 +6 45 9 Newcastle 29 13 4 12 37-40 -3 43 10 Aston Villa FC 29 9 7 13 32-38 -6 34 11 Stoke 30 8 10 12 32-44 -12 34 12 West Ham 29 8 7 14 32-38 -6 31 13 Hull 29 8 6 15 30-37 -7 30 14 Swansea 29 7 8 14 38-43 -5 29 15 Norwich 30 7 8 15 24-48 -24 29 16 West Bromwich 29 5 13 11 33-43 -10 28 17 Crystal Palace 29 8 4 17 19-38 -19 28 18 Sunderland 27 6 7 14 26-42 -16 25 19 Cardiff 30 6 7 17 23-52 -29 25 20 Fulham 30 7 3 20 30-65 -35 24