Derbi Prve HNL / Dinamo fantastičnim pogotkom Kadziora svladao Hajduk u posljednjoj utakmici polusezone

Dinamo tako (p)ostaje jesenski prvak, dok će Hajduk u zimskoj stanci morati naći rješenja za svoju igru

16.12.2018.
16:55
Igor Soban/PIXSELL

Zagrebački Dinamo pobjedom u najvećem hrvatskom derbiju na maksimiru zaključio je sjajnu europsku, ali i prvenstvenu polusezonu. Modri su svladali pomlađen sastav Hajduka 1:0, a pogodak je u 49. minuti iz slobodnog udarca zabio Poljak Damian Kadzior.

Momčad Siniše Oreščanina objektivno je puno slabija, nego ona Nenada Bjelice, no pružio je Hajduk dobar otpor prvoplasiranoj momčadi hrvatskog prvenstva.

U prvom poluvremenu imao je Amer Gojak stopostotnu šansu, no vratar Josip Posavec sjajnom mu je reakcijom obranio udarac iz blizine. Hajdukov Jairo imao je odličan prodor u prvom dijelu, no otišao je previše koso da bi mogao zaprijetiti Livakoviću.

FOTO Derbi Dinama i Hajduka nakratko je prekinut zbog velike bakljade

Početkom drugog poluvremena Kadzior je izveo potez utakmice. U 49. minuti s nešto više od 20 metara pogodio je prekrasno lijevi kut Hajdukove mreže za pobjedu Dinama. Do kraja utakmice hajduk je pokazao da može parirati Dinamu posjedom lopte, no stvorili su premalo šansi da bi zabili za izjednačenje.

Dinamo tako (p)ostaje jesenski prvak, dok će Hajduk u zimskoj stanci morati naći rješenja za svoju igru. "Provjetravanje" svlačionice najvjerojatnija je solucija, a Siniša Oreščanin već je počeo uvoditi mlade domaće igrače koji bi trebali biti temelj njegovog Hajduka.