POVIJESNI TRENUTAK U LIGI PRVAKA: / Džeko zabio golčinu, Roma stigla do prve pobjede

U prvoj utakmici drugog kola Lige prvaka koje se igra u srijedu Roma je upisala 2:1 pobjedu na gostovanju kod azerbajdžanskog Qarabega.

27.9.2017.
20:10
AFP, FILIPPO MONTEFORTE

Romi je to prva pobjeda ove sezone nakon što su u provm kolu odigrali bez pogodaka s Atletico Madridom.

Talijani su dominirali tijekom cijelog susreta. Imali su 55 posto posjeda lopte te su uputili devet udaraca u okvir gola, dok je domaćin to napravio samo jednom.

Roma je povela već u sedmoj minuti. Nakon odlične akcije Konstantinos Manolas doveo je Talijane u vodstvo.

Malo potom, odnosno u 15. minuti već je bilo 2:0. El Shaarawy odigrao je jedan balon za Edina Džeku, a bosanskohercegovački napadač prekrasno je potom zakucao loptu u mrežu.

Bio je to njegov šesti gol u posljednje četiri utakmice. Također bio je 100. pogodak Rome u Ligi prvaka, a po prvi put u tom natjecanju vrataru iz BiH zabio je igrač iz BiH. Naime, na vratima domaće momčadi stajao je Ibrahim Šehić.

Prvak Azerbajdžana je smanjio u 28. minuti golom Pedra Henriquea.

Domaćin je u nastavku pokušao izjednačiti, u 89. minuti Dani Quintana je imao lijepu priliku, ali je pucao pored gola.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Atletico Madrid i Chelsea.

REZULTATI:

Karabag - Roma 1-2 (Henrique 28 / Manolas 7, Džeko 15) Večeras: Atletico Madrid - Chelsea

LJESTVICA:

1. AS Roma 2 1 1 0 2-1 4 2. Chelsea 1 1 0 0 6-0 3 3. Atletico Madrid 1 0 1 0 0-0 1 4. Karabag 2 0 0 2 1-8 0