SMJENA / Poraz od Nenada Bjelice presudio legendarnom Talijanu

24.5.2023.
15:27

U posljednjem susretu 35. kola turskog nogometnog prvenstva Trabzonspor, kojeg vodi hrvatski stručnjak Nenad Bjelica, je pobijedio Fatih Karagumruk sa 4-1.

NAKON 11 GODINA /

Još jedna ikona napušta Barcelonu: Odrekao se jednogodišnje plaće i traži novi klub

Marc Bartra je u osmoj minuti doveo domaći sastav u vodstvo, no šest minuta kasnije izjednačio je Mbaye Doagne.

Batuhan Sen je u 20. minuti pogodio vlastitu mrežu dovevši domaćine u novu prednost, a Mahmoud Trezeguet je u 37. minuti zabio za 3-1. Isti je igrač u 51. minuti zabio za konačnih 4-1.

Trabzonspor je ovom pobjedom napredovao na šesto mjesto sa 51 bodom, dok je Karagumruk deveti sa 44 boda.

Dva dana nakon tog poraza Karagumruk se oglasio kako je smijenio trenera Andreu Pirla.

"Omogućili smo Andrei Pirlu i njegovu stožeru da ranije napuste klub kako bi mogli planirati budućnost. Pokušat ćemo pobijediti u preostalim prvenstvenim utakmicama te iskoristiti vrijeme kako bismo stvorili plan. Sretni smo što smo jednu sezonu surađivali s Andreom, kojem se zahvaljujemo na doprinos klubu. Želimo mu sve najbolje u budućnosti", objavio je klub.

Na klupu turskog prvoligaša Pirlo je stigao u ljeto prošle godine te ih je vodio u 34 utakmice u kojima je ostvario 11 pobjeda, 11 remija i 12 poraza.

FNC 11 - borilački spektakl godine iz Arene Zagreb gledajte UŽIVO u nedjelju, 28. svibnja od 20 sati, ekskluzivno na PLAY Premiumu!