FEŠTALO SE CIJELI DAN / Policija se morala poslužiti vodenim topovima kako bi zaustavili tisuće huligana u naletu: Planirali su napad na engleske kolege

Eintracht Frankfurt je izborio finale Europa lige

6.5.2022.
9:34
Screenshot/Twitter

Nogometaši Eintracht Frankfurta i Rangersa izborili su plasman u finale Europske lige koje će se igrati 18. svibnja na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan u Sevilli. Eintracht je u Frankfurtu porazio West Ham s 1-0 potvrdivši tako londonsku pobjedu od 2-1.

EMOTIVNI OPROŠTAJ /

Sahranjen je Mino Raiola, najveće svjetske zvijezde nisu mogle sakriti tugu: Od velikana se oprostili Ibra, Haaland, Nedved i brojni drugi

Eintracht je izborio europsko finale nakon 42 godine čekanja. Posljednji put do finala su dogurali 1980. godine u Kupu Uefa kad su na koncu i slavili. Igrali su i finale Kupa prvaka 1960. izgubivši od Real Madrida sa 3-7.

Nakon 2-1 u Londonu, njemački sastav je u Frankfurtu slavio s 1-0. Pogodak odluke zabio je Rafael Borre u 26. minuti. Za Eintracht je od 76. minute zaigrao naš Kristijan Jakić. Ipak, utakmica je pomalo ostala u sjeni zbog cjelodnevnih ispada navijača u Frankfurtu.

Morali su reagirati

Tijekom dana tamošnja policija uhitila je preko 30 ljudi zbog izgreda u gradu. Nakon utakmica policija je morala koristiti vodene topove kako bi se obračunali s huliganima u naletu.

Navijači Eintrachta gađali su policajce bocama i raznim predmetima, a očito je pobjeda Frankfurta nad West Hamom probudila ono najgore u njima. Sve se dogodilo u Berliner ulici, blizu gradske vijećnice. Na ulici se našlo preko tisuću navijača, a tamošnji mediji pišu kako su se htjeli obračunati s navijačima West Hama, kojih je bilo oko 2 500.

Na kraju je sve spriječila policija koja se morala koristiti vodenim topom kako bi primirila podivljalu masu.