NOVI GOL / Brončani iz Katara nije se našao na Dalićevom popisu: Pogledajte kako je sjajno zabio u pobjedi svoje momčadi

26.5.2023.
8:04

U posljednjoj utakmici 36. kola španjolske LaLige Osasuna je u Pamploni svladala Athletic Bilbao s 2-0, a vodeći pogodak postigao je hrvatski reprezentativac Ante Budimir.

RAPSODIJA CRVENIH VRAGOVA /

Kovačić zbog ozljede propustio debakl Chelseaja na Old Traffordu: Susret obilježio nevjerojatan promašaj skupog pojačanja

Stasiti napadač se u 50. minuti visoko vinuo u zrak i nakon ubačaja Moncayole glavom poslao loptu pod gredu. Gostujući vratar Agirrezabala pokušao je obraniti, ali je samo uspio loptu gurnuti prema gornjem desnom kutu svog gola. Gol pogledajte ovdje.

Bio je to šesti Budimirov pogodak u ovoj sezoni španjolskog prvenstva u kojem je imao 30 nastupa. Hrvatski napadač igrao je do 79. minute.

Zanimljivo, Budimir nije dobio ni pretpoziv Zlatka Dalića za završnicu Lige nacija koja nas sljedeći mjesec čeka u Nizozemskoj

Pobjedu Osasune potvrdio je u 77. minuti Lucas Torro.

Momčad iz Pamplone je sa 50 bodova skočila na osmo mjesto i bodovno se izjednačila s Athleticom koji je zbog bolje gol-razlike na sedmoj poziciji. Dva kola prije kraja za sedmo mjesto koje donosi nastup u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu, konkuriraju još Girona i Sevilla koje imaju po 49 bodova, s time da Andalužani mogu i do Lige prvaka osvoje li Europsku ligu.

FNC 11 - borilački spektakl godine iz Arene Zagreb gledajte UŽIVO u nedjelju, 28. svibnja od 20 sati, ekskluzivno na PLAY Premiumu!