na desetu godišnjicu naslova / Pogledajte kako izgleda Aguerova statua posvećena legendarnom golu u zadnjoj minuti

Manchester City je danas, na jubilarnu desetu godišnjicu Aguerovog gola i osvajanja naslova, otkrio statuu posvećenu Argentincu.

13.5.2022.
11:41

U jednoj u najluđih završnica u povijesti Premier lige, prije točno deset godina, Manchester City je pobjedom protiv QPR rezultatom 3-2 postao prvakom Engleske prvi puta nakon 44 godine.

Cityju je trebala pobjeda za prvo mjesto jer je Manchester United pobijedio Sunderland i čekao rezultat gradskog rivala. QPR je vodio do 91. minute, a onda Edin Džeko zabija za poravnanje. Roberto Mancini zatim šalje svoju ekipu u potpunu ofenzivu i kada se činilo da će Građani opet ostati bez titule, u 94. minuti se ukazao Sergio Aguero i bacio u trans cijeli Etihad.

Ogromno pojačanje /

Manchester City sve dogovorio s novom zvijezdom: Tko će sada moći zaustaviti napad Guardiole?

'Legendarni gol dobio je statuu'

Manchester City je danas, na jubilarnu desetu godišnjicu Aguerovog gola i osvajanja naslova, otkrio statuu posvećenu Argentincu. Ona prikazuje Aguera kako proslavlja pogodak s dresom u ruci. Legendarna je to slika koja je ušla, ne samo u Cityjevu, već i u nogometnu povijest.

Sergio Aguero je odigrao za City deset sezona i izrastao u klupsku ikonu. Najbolji je strijelac u povijesti kluba s 260 golova, a osvojio je i dvanaest trofeja. Zadnji ljetni prijelazni rok prešao je u Barcelonu, ali je krajem prošle godine objavio kraj igračke karijere zbog srčanih problema.