POGLEDAJTE JOŠ JEDNOM SVE DINAMOVE GOLOVE PROTIV TOTTENHAMA: / Ove akcije ulaze u povijest hrvatskog nogometa

Čudo nad čudima se dogodilo u 106. minuti kada je nevjerojatni Oršić zabio hat-trick

19.3.2021.
8:22

Nogometaši Dinama napravili su nevjerojatan preokret, nadoknadili dva pogotka zaostatka iz londonskog dvoboja protiv Tottenham Hotspura i s tri pogotka Mislava Oršića izborili plasman u četvrtfinale Europske lige.

U osnovnih 90 minuta junak Dinamova trijumfa poništio je Tottenhamovu prednost iz prvog dvoboja. Sjajnim udarcem s lijeve strane kaznenog prostora u suprotne rašlje Mislav Oršić je u 62. minuti donio prednost hrvatskom prvaku, a preciznim završetkom akcije u 83. minuti na asistenciju Atiemwena odveo je utakmicu u produžetak. Konačnih 3:0 postavio je solo prodorom i preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora u 106. minuti.

BOYSI SLAVE UZ PREKRIŽENU MAMIĆEVU GLAVU: Prekrasne scene u Zagrebu, ludilo kakvo se ne pamti

Golovi za pamćenje

U 62. minuti Oršić je fantastičnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 1:0. Oršić je ušao s krila na svoju desnu nogu i zabio u rašlje pored nemoćnog Llorisa.

Gosti su u 72. minuti bili korak do izjednačenja, Lo Celso je pucao, no Livaković je sjajno obranio.

Pet minuta prije kraja Dinamo je uspio zabiti i drugi gol i tako anulirati zaostatak iz prve utakmice, a ponovo je zabio Oršič. Ademi je prošao po lijevoj strani, dodao do Atiemwena koji je sjajno proigrao do Oršića koji je zabio za 2:0.

Čudo nad čudima se dogodilo u 106. minuti kada je nevjerojatni Oršić zabio hat-trick. Dobio je loptu na lijevom krilu, probio se kroz trojicu igrača Tottenhama i s ruba kaznenog prostora pogodio donji desni kut.

Pogledajte još jednom sve golove s Dinamove utakmice OVDJE.