KAKVA PREDSTAVA / Legendarni Francuz preporodio premierligaša: Nokautirao je 'svoj' Arsenal i otežao im zadatak

Crystal Palace je na svom terenu uvjerljivo svladao Arsenal

4.4.2022.
23:40

Crystal Palace je na svom terenu uvjerljivo svladao Arsenal s 3:0 u sklopu 31. kola engleske Premier lige.

NA LISTI I IGRAČ HAJDUKA /

Stiglo novo priznanje za Vatrenog: Nogometni institut ga uvrstio u sami vrh svjetskih talenata

U dominantnoj pobjedi, Palace je već do 25. minute vodio s 2:0. Pogotke su postigli Jean-Philippe Mateta u 16. i Jordan Ayew u 24. minuti, a u oba navrata je asistirao branič Joachim Andersson. U drugom poluvremenu konačan rezultat postavio je Wilfried Zaha nakon kaznenog udarca.

Momčad koju s klupe vodi Patrick Viera, legenda Arsenala i Francuske, tako je nokautirala Topnike te im nanijela drugi poraz u posljednje tri utakmice.

Preporod

Crystal Palace u posljednje vrijeme igra sjajno, a Viera je jedan od najvećih razloga. Bivši igrač Milana, Arsenala, Juventusa, Intera i Manchester Cityja svoju je trenersku karijeru počeo u New York Cityju. Vodio je i Nicu dvije godine, prije nego što je dobio priliku u Premier ligi.

U posljednjih 11 utakmica, Palace je upisao samo jedan poraz te šest pobjeda i četiri remija, a pritom su ima četiri utakmice za redom u kojima nisu primili pogodak.

Orlovi nisu dobro krenuli u sezonu, ali očito je Francuz izvukao ono najbolje iz svoje momčadi koja se ovom pobjedom popela na deveto mjesto ljestvice. Arsenal je pak na petom mjestu, s istim brojem bodova kao i četvrti Tottenham koji ima 54 boda. Do kraja sezone čeka ih velika borba za četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Treći je Chelsea s 59, pa Liverpool drugi sa 72, dok prvi City ima bod više.