SUPER MARIO / Pašalić asistirao u važnoj pobjedi Atalante nad aktualnim prvakom

Hrvatski reprezentativac odlično se snašao u kaznenom prostoru uposlivši ruskog veznjaka kojem nije bilo teško poentirati za 1-0

30.3.2024.
14:50
profimedia

U prvom susretu 30. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je na gostovanju pobijedila Napoli sa 3-0 osvojivši važne bodove u borbi za plasman u Ligu prvaka.

ZAHUKTAVA SE /

Na splitskoj Rivi odjekivala himna Dinama: Policija pokušala otkriti otkuda se čuje

Gosti su poveli u 26. minuti golom Alekseja Mirančuka kojem je asistirao Mario Pašalić.

Hrvatski reprezentativac odlično se snašao u kaznenom prostoru uposlivši ruskog veznjaka kojem nije bilo teško poentirati za 1-0. Šest minuta kasnije i Pašalić se mogao upisati među strijelce, ali je njegov udarac obranio Alex Meret. U posljednjim trenucima prvog dijela za goste iz Bergama je zabio i Gianluca Scamacca na Mirančukovu asistenciju.

Pašalić je igrao do 61. minute kada ga je zamijenio Teun Koopmeiners. Upravo je nizozemski veznjak u 88. minuti postavio konačnih 3-0.

Domaćin je najbliže golu bio u 55. minuti, no Piotr Zielinski je pogodio okvir gola. Odličnu priliku u 79. minuti je imao i Victor Osimhen, ali je Marco Carnesecchi obranio nogom.

Atalanta je ostala na šestom mjestu sa 50 bodova, četiri manje od Bologne na četvrtoj poziciji, posljednjoj koja osigurava Ligu prvaka. Napoli je sedmi sa 45 bodova. Na vrhu je Inter sa 76 bodova, 14 više od Milana.