OSIJEK DRUGI PUT U SEZONI SRUŠIO RIJEKU: / Bočkaj golčinom utišao Rujevicu, Dinamo otišao na +6

U posljednjem susretu 13. kola Prve HNL Osijek je na Rujevici pobijedio Rijeku 2-1.

22.10.2017.
20:59
Pixell

Bila je to prva pobjeda Osijeka u Rijeci nakon sedam godina i 13 uzastopnih poraza u prvenstvu i kupu.

Rijeka je povela u 55. minuti. Pavičić je oteo loptu neopreznom Baraću, pa lijepo proigrao Gavranovića koji s pet metara bez problema zabija za vodstvo prvaka. Uslijedio je veliki preokret. Gosti su u 62. minuti izjednačili golom Grezde koji je iz teške pozicije matirao Slugu.

U 80. minuti Osijek je poveo nakon sjajnog pogotka Petra Bočkaja iz slobodnog udarca. Do kraja susreta Rijeka je pokušala izjednačiti, ali nije uspjela.

ZAGRIJAVANJE ZA DINAMO: Prvaci dočekali Osječane uoči derbija na Maksimiru

Na Rujevici se u 23. minuti dogodila zanimljiva situacija kada se pomoć na riječkoj klupi morala ukazati glavnom sucu Goranu Gabrilu. Gabrilo nije uspio nastaviti susret, pa je utakmicu do kraja odradio Marko Matoc.

Krajem prvoga dijela 'zaiskrilo' je i među klupama. Verbalno su se sukobili trener Rijeke Matjaž Kek i pomoćni trener Osijeka Ivo Smoje, ali se situacija ubrzo smirila.

Rijeku u idućem kolu očekuje novi derbi gostovanje u Zagrebu protiv vodećeg Dinama, a utakmicu će zbog kartona koje su zaradili u nedjelju propustiti Mišić i Vešović.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 31 bodom, Rijeka ima 25 bodova na drugoj poziciji, a Hajduk i Osijek imaju po 24 boda. Na začelju je Rudeš sa sedam bodova.

UŽIVO

Rijeka - Osijek 1:2

Rijeka: Sluga, Vešović, Župarić, Punčec, Žuta, Mišić, Maleš, Acosty, Pavičić, Gorgon, Gavranović; Klupa: Prskalo, Kvržić, Matei, Črnic, Puljić, Mavrias i Jelić.

Osijek: Malenica - Grgić, Škorić, Barać, Bočkaj - Mioč, Mudražija - Grezda, Hajradinović, Boban - Ejupi; Klupa: Antolović, Jambor, Šimunec, Lesjak, Pušić, Marić, Lukić

Kraj

93' Pokušaj Kvržića otišao je pored gola

82' Odmah je i Kvržić imao priliku za gol, ali je bio neprecizan.

81' Črnic je dobro je opalio s ruba kaznenog prostora, ali Malenica obranio.

79' GOOL Bočkaj je sjajno pogodio iz slobodnog udarca s oko 22 metra. Gol pogledajte ovdje.

75' Velika prilika za Rijeku. Mišić je oštro ubacio, ali je Gorgon glavom skinuo loptu ispred Pavičiću, koji je bio u boljoj poziciji.

68' Vešović je odlično tukao s dvadeset metara, Malenica je sjajnom reakcijom spasio gol. Nakon kornera Gorgon je opasno tukao, ali je Malenica opet bio spreman.

62' GOOL Bočkaj je odigrao za Grezdu, on se okrenuo pogodio suprotni kut. Gol pogledajte ovdje.

60' Gavranović je odigrao povratnu za Kvržića, a njegov je šut s 15 metara otišao pored gola

55' GOOL Pavičić je oduzeo loptu Baraću na desnoj strani i sjurio se u kazneni prostor. Odlično je potom ubacio, a Gavranović je iskoristio priliku i zabio. Gol pogledajte ovdje.

53' Iz igre je izašao Maxwell Acosty, ušao Zoran Kvržić.

46' Nastavila se utakmica.

Kraj prvog poluvremena

45'1 Vešovič je dobio žuti karton i propusit će Dinamo sljedećeg vikenda.

44' Mišić je izgubio živce nakon što je sudac svirao prekršaj pa je dobio žuti. Odmah potom došlo je do u gužve u trenerskom prostoru ali se situacija brzo smirila. Kek i Zekićev pomoćnik Ivo Smoje su se porječkali nakon čega je trener Osijeka intervenirao. Smoju su na krjau zaštitari smirivali i odmaknuli ga. Mišić isto kao i Vešović zbog kartona propušta derbi.

40' Grezda je ušao u 16-erac, pokušaoje ubaciti, ali Zuta presjekao dodavanje

38' Pavičić je pokrenuo kontru i odigrao za Gavranovića. Malenica je izašao s gola, a napadač Rijeke ga je prebacio. međutim, Barać je izbio loptu s gol crte.

35' Ejupi je smirio loptu i vratio za Grezdu, tukao je on snažno iz prve, ali neopasno za Slugu

34' Acosty je ubacio za Gavranovića, ali napadač nije uspio zapriprijetiti Malenici.

33' Maleš je i Grezda su požutili.

26' Vešović je ubacio za Acostyja, nejgov udarac glavom otišao je preko gola.

23' Na ozljedu se požalio glavni sudac Gabrilo i potražio liječničku pomoć. Marko Matoc preuzeo je njegovu ulogu.

23' Mišić je tukao s 25 metara, lopta je završila u bloku.

14' Pavičić je ubacio oštru loptu u kazneni prostor, ali su braniči Osijeka očistili opasnost.

9' Gorgon i Pavičić otvorili su prostor Zuti na lijevoj strani, ali je njegov centaršut bio previsok za Acostyja.

4' Bočkaj je tukao iz slobodnog udarca, ali je lopta pogodila živi zid, u nastavku je darac Mudražije od bloka prošao uz vratnicu.

1' Počela je utakmica.

18:01 - Kek zbog ozljeda ne može računati na Hebera, Bradarića i Eleza, a Zekić na Barišića, Šoršu i Lopu (kartoni).