OLIVIER GIROUD UŠAO U DRUŠTVO SLAVNOG HRVATA: / Znate li koji je naš napadač zabio 4 gola u jednoj utakmici LP-a?

Računajući i Kup prvaka stariji od njega kada je zabilježio hat-trick bio je tek Ferenc Puškaš

2.12.2020.
23:08

U skupini E Chelsea je na gostovanju porazio Sevillu sa 4-0 osiguravši prvo mjesto u skupini, a sva četiri gola zabio je Olivier Giroud.

PSG RAZBIO UNITED NA OLD TRAFFORDU, CHELSEA PROTUTNJAO SEVILLOM: /

Nevjerojatna, nestvarna večer Oliviera Girouda

Sevilla i Chelsea su i prije ove utakmice osigurali prolaz, a na Sanchez Pizjuanu igrali su za 'jedinicu'. Kako je prvi susret završio bez golova, bilo je jasno kako će pobjednik osigurati prvo mjesto.

Najstariji u Ligi prvaka

"Bluesi" su poveli već u osmoj minuti preko Girouda koji je lijepo pogodio na asistenciju Kaia Havertza. Francuski napadač je u 54. minuti povećao prednost londonskog sastava, a za drugi gol asistirao mu je MateoKovačić. U 74. minuti je zabio i za 3-0 na dodavanje Kantea, a sjajnu večer zaokružio je i četvrtim golom u 83. minuti iz kaznenog udarca kojeg je sam izborio.

Sa 34 godine i 63 dana Giroud je postao najstariji igrač u povijesti Lige prvaka koji je upisao "hat-trick", a računajući i Kup prvaka, stariji od njega bio je tek Ferenc Puškaš koji je imao 38 godina i 173 dana kada je zabilježio "hat-trick" za Real Madrid 1965.

Podsjetimo, na utakmici Monaca i Deportiva 2004. DadoPršo zabio četiri gola u pobjedi 8:3.